Obsługa klienta Lista życzeń Lista życzeń -
Zapraszamy do zakupu ubranek i czapeczek jesień/zima

Rozmiary kurtek dziecięcych – na co zwrócić uwagę

Wybór odpowiedniej kurtki dla dzieci to bardzo ważna kwestia, do której z troski o naszego malucha powinniśmy podejść z zaangażowaniem. To bardzo ważny element garderoby, zapewniający ochronę przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych, mogących mieć niekorzystny wpływ na zdrowie potomka. W poniższym artykule poruszyliśmy szereg kluczowych aspektów związanych z doborem odpowiedniej rozmiarówki dziecięcej. Zatem, jak mierzyć kurtkę?

Dlaczego dobór odpowiedniego rozmiaru kurtki dziecka jest tak ważny?

Dobór prawidłowego rozmiaru kurtki dla dziecka ma istotne znaczenie z co najmniej kilku powodów. Przede wszystkim dobrze dopasowana odzież zapewni komfort naszemu maluchowi, co jest niezwykle ważne dla jego wygody oraz swobody ruchów. Dzięki temu dziecko będzie mogło bawić się z rówieśnikami, spacerować i wykonywać różne czynności na świeżym powietrzu, bez żadnych ograniczeń ruchowych.

Co więcej, dobrze dopasowana rozmiarówka dziecięca zapewni odpowiednią izolację termiczną, dodatkowo chroniąc przed deszczem, wiatrem oraz zimnem. Zbyt ciasna kurtka może skutecznie ograniczyć właściwy przepływ powietrza, w efekcie doprowadzając do przegrzania się malucha, w szczególności podczas zabawy czy innej aktywności fizycznej.

Jak mierzyć dziecko pod kątem doboru kurtki?

Na prawidłowe zmierzenie dziecka pod kątem doboru kurtki składa się kilka istotnych aspektów. W pierwszej kolejności musimy zgromadzić potrzebne akcesoria, takie jak miara krawiecka bądź taśma centymetrowa. Niezwykle istotne jest, aby maluch założył swoje codzienne ubrania warstwowo, aby dobrze zmierzyć potrzebną wielkość kurtki. Pamiętajmy, aby skupić się na wzroście potomka, obwodzie klatki piersiowej – przechodząc miarą przez jej najszerszą część. Kolejnym krokiem będzie zmierzenie długości rękawa, co powinniśmy zrobić, począwszy od środka pleców do końca rękawa.

Bardzo ważną czynnością podczas mierzenia, jest zadbanie o najdrobniejsze detale, dlatego powinniśmy kolejno spisywać wszystkie wymiary, dzięki czemu żadnego z nich nie pomylimy. Mierząc talię, pamiętajmy o zwróceniu uwagi na postawę dziecka, ponieważ istotne jest, by była ona naturalna, co ułatwi nam zadanie. Ostatnim punktem będą biodra, które należy zmierzyć w ich najszerszym miejscu.

Normy dotyczące rozmiarów kurtek dziecięcych

Normy dotyczące rozmiarów dziecięcych ubrań mogą różnić się od siebie w zależności od wybranego producenta. Niejednokrotnie są one aktualizowane, a także dostosowywane do zmieniających się potrzeb oraz wymagań. Zajmujące się szyciem osoby dokładają wszelkich starań, by różnicować proponowane rozmiarówki, ponieważ dzieci rosną w różnym tempie oraz mają odmienne proporcje ciała. Dlatego tak istotne jest wykonanie indywidualnych pomiarów potomka, by dobrać odpowiednią kurtkę czy inne ubrania za zimę, jesień, wiosnę oraz lato.

Jakie błędy najczęściej popełniamy, wybierając kurtki dla dzieci?

Podczas wyboru kurtek oraz innych ubranek dla dzieci niejednokrotnie popełniamy kilka istotnych błędów, wpływających na zmniejszenie wygody malucha. Pierwszym z nich jest brak zwrócenia uwagi na materiał odzieży. Powinniśmy zadbać, aby zapewniał on dobry przepływ powietrza. Co więcej, kurtka powinna być odporna na działanie czynników pogodowych, takich jak wiatr, deszcz czy zimno, zapewniając dziecku odpowiednią ochronę.

Wielokrotnie zdarza nam się nie przewidzieć miejsca potrzebnego na pozostałe warstwy odzieży. W związku z tym niektóre kurtki mogą być zbyt ciasne, gdy zakładamy maluchowi więcej ubrań, co przekłada się na ograniczoną swobodę ruchów.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kurtki zimowej dla dziecka?

Wybierając kurtkę zimową dla dziecka nie tylko powinniśmy zastanowić się nad pytaniem – jak mierzyć kurtkę, ale również nad wieloma innymi kwestiami. Zwróćmy szczególną uwagę na materiał, z którego została wykonana, jak i właściwości funkcjonalne, takie jak kaptur, kieszenie czy możliwość regulacji rękawów.

Praktyczne wskazówki dotyczące wyboru i konserwacji kurtek dla dzieci

Wybór oraz konserwacja kurtek dla dzieci ma ogromne znaczenie nie tylko dla komfortu naszej pociechy, ale również dla zachowania dobrego stanu odzieży przez długi czas. Podczas pielęgnacji kurtki powinniśmy pamiętać o stosowaniu się do instrukcji, która zamieszczona jest na metce, dzięki temu ubranie zachowa swój dobry stan oraz właściwości przez wiele sezonów.

Musimy zadbać także o regularne czyszczenie elementu garderoby, aby nie gromadziły się na nim bakterie oraz zarazki.

Zostaw komentarz

Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Nie zostawiłeś swojego wózka tak po prostu, prawda?

Wpisz swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. A kto wie, może nawet wyślemy ci słodki kod rabatowy :)