Obsługa klienta Lista życzeń Lista życzeń -
Zapraszamy do zakupu ubranek i czapeczek jesień/zima

Co to jest baby shower i jak go zorganizować?

Baby shower to tradycja, która przywędrowała do nas stosunkowo niedawno ze Stanów Zjednoczonych i powoli zyskuje na popularności. To okazja do świętowania spodziewanych narodzin dziecka – przyjęcie najczęściej odbywa się w damskim gronie i jest sposobnością dla przyszłej mamy do zrelaksowania się oraz miłego spędzenia czasu z bliskimi. Z okazji imprezy baby shower otrzymuje ona również prezenty dla dziecka oraz dla siebie samej. Jak wygląda to wydarzenie?

Baby shower – co to i kiedy się odbywa?

Choć w Ameryce jest to dość silnie zakorzeniona tradycja, w Polsce wciąż wiele osób nie wie, czym jest baby shower. Impreza ta ma na celu przede wszystkim świętowanie nadchodzących narodzin dziecka i okazanie wsparcia przyszłej mamie. W naszym kraju bardzo często krewni chcą odwiedzić malucha tuż po jego przyjściu na świat – należy jednak pamiętać, że jest to szczególny okres dla świeżo upieczonych rodziców, a szczególnie dla mamy, dlatego odwiedziny mogą być wówczas nie na miejscu.

Z tego powodu impreza baby shower odbywa się zazwyczaj na chwilę przed rozwiązaniem ciąży – według amerykańskiej tradycji świętowanie przypada na jej 8. bądź 9. miesiąc, choć nie jest to reguła, której należy się ściśle trzymać. Takie przyjęcie w gronie najbliższych może pomóc przyszłej mamie zrelaksować się przed intensywnym okresem opieki nad noworodkiem. To kiedy robi się baby shower, można uzgodnić z samą mamą lub wyprawić dla niej przyjęcie niespodziankę. Pamiętajmy jednak, że kobiety w ciąży nie zawsze będą czuć się na siłach, aby uczestniczyć w takim wydarzeniu i należy mieć to na względzie.

Kto organizuje baby shower?

Kwestia tego, kto organizuje baby shower, nie jest jednoznaczna. Zgodnie z zachodnią tradycją planowaniem często zajmują się najbliżsi przyszłej mamy – na przykład siostra czy najlepsza przyjaciółka. Obecnie zdarza się jednak, że kobiety oczekujące dziecka same decydują się zorganizować takie przyjęcie. Co więcej, choć w imprezie baby shower tradycyjnie uczestniczą same panie, w dzisiejszych czasach niekiedy wyprawiają ją wspólnie przyszli rodzice, którzy sami decydują o tym, kiedy się robi baby shower – niekoniecznie muszą to być ostatnie tygodnie ciąży.

Co to jest baby shower i jak wygląda takie przyjęcie?

Impreza baby shower najczęściej wiąże się z tematycznymi dekoracjami. Jeśli rodzice znają płeć dziecka, bardzo często możemy się spotkać z tym, że w wystroju będzie dominował kolor niebieski bądź różowy. Nierzadko jednak baby shower jest okazją do odkrycia, czy przyszli rodzice oczekują dziewczynki, czy też chłopca – niekiedy przyjmuje to formę zagadki dla gości, ale zdarza się, że o płci potomka nie wiedzą nawet sami rodzice i to właśnie dla nich przygotowywana jest tego rodzaju niespodzianka.

Innego rodzaju zabawy, które często pojawiają się na imprezie baby shower, to tworzenie listy cech osobowości maluszka. Stanowi to świetną, kreatywną pamiątkę dla przyszłych rodziców. Oczywiście, na przyjęciu nie może również zabraknąć odpowiednich przekąsek, dostosowanych do preferencji przyszłej mamy lub rodziców.

Co kupić przyszłej mamie na baby shower?

Nieodłączną tradycją baby shower jest również obdarowywanie przyszłej mamy i maluszka pięknymi prezentami od bliskich. Nierzadko zdarza się, że to ciężarna tworzy listę życzeń, dzięki której podarki od gości są zawsze trafione i nie powtarzają się. Jeśli zostałaś zaproszona na imprezę baby shower i nie masz pomysłu na prezent lub sama zastanawiasz się nad organizacją przyjęcia i szukasz inspiracji do swojej listy życzeń, zapraszamy do sklepu internetowego OHBABE. Znajdziesz u nas wysokiej jakości ubranka i akcesoria dla maluszków, wykonane w Polsce w całości z naturalnych materiałów.

Praktyczne prezenty dla przyszłej mamy to zawsze trafiony pomysł – goście mogą oszczędzić ciężarnej wysiłku kompletowania wyprawki, a wiele z akcesoriów, takich jak ręczniczki czy otulacze, sprawdzą się doskonale jeszcze przez wiele lat. Organizując baby shower pamiętajmy, że jest to wyjątkowy moment dla przyszłych rodziców, który stanowi wspaniałą okazję do świętowania i relaksu w gronie najbliższych.

Zostaw komentarz

Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Nie zostawiłeś swojego wózka tak po prostu, prawda?

Wpisz swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. A kto wie, może nawet wyślemy ci słodki kod rabatowy :)