SearchWishlist Lista życzeń - Compare
SearchWishlist Lista życzeń - Compare


Obsługa klienta Lista życzeń Lista życzeń -
Zapraszamy do zakupu ubranek i czapeczek jesień/zima
Obsługa klienta Lista życzeń Lista życzeń -
Bez kategorii

Jak ubrać dziecko kiedy idziemy na spacer?

Jak ubrać dziecko kiedy idziemy na spacer?

Mogłoby się nam wydawać, że ubranie dziecka na długi spacer nie jest trudnym zadaniem. Jednak, aby odpowiednio ubrać naszą pociechę, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Wokół tego tematu rodzi się wiele kontrowersji, które wynikają z różnego podejścia do sprawy rodziców. W naszym artykule odpowiemy na pytanie, jak ubrać dziecko na dwór i rozważymy różne opcje, jakie wybrać można w zależności od pogody.

Jak ubrać dziecko na spacer?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ jest wiele kwestii mających wpływ na tę decyzję. Jedną z głównym jest chociażby pogoda. Wiadomo, że latem nie założymy naszej pociesze kurtki ani grubego swetra. Co więcej, każdy z nas ma inny gust i preferencje, dlatego sam wybiera rzeczy, które kupuje swoim dzieciom. Jednak istnieje kilka zasad, którymi możemy się kierować podczas pójścia na spacer.

Po pierwsze – warstwy

Pamiętajmy o tym, aby nie ubierać dziecku zbyt wielu warstw. Nie jest prawdą, że podczas spaceru należy otulić malucha wszystkim, co mamy pod ręką, żeby tylko się nie przeziębiło. Przegrzanie naszej pociechy jest bardziej szkodliwe i wpływa na obniżenie odporności. Dlatego pamiętaj, że mniej, znaczy więcej. Nie martw się, jeśli Twojemu maluchowi będzie za zimno, na pewno w ekspresowym tempie da Ci o tym znać. Natomiast w przypadku najmłodszych dzieci przegrzanie organizmu jest niebezpieczne i może mieć poważne konsekwencje dla jego zdrowia.

Po drugie – bez przesady

Często staramy się założyć dziecku dodatkową warstwę ubrań – o jedną więcej, niż sami mamy na sobie. Jednak ma to sens tylko w przypadku, kiedy czujemy się w swoim ubiorze w sam raz, czyli nie jest nam ani za ciepło, ani za zimno. Ponadto zasada ta dotyczy jedynie niemowląt. Większe dzieci możemy ubierać tak samo grubo, jak nas, a być może nawet lżej. Wszystko zależy od wykonywanej przez nie aktywności. Podczas gdy my obserwujemy bawiącą się pociechę, jej organizm jest dużo bardziej zgrzany niż nasz.  W takiej sytuacji warto ubrać dziecko lżej, aby się zbytnio nie przegrzało.

Po trzecie – nakrycie głowy

Nie zapominajmy o założeniu dziecku odpowiedniego do pory roku nakrycia głowy. Czapka dziecięca oraz komin pod szyję w śmietankowym kolorze będą idealnym dopełnieniem każdego okrycia wierzchniego Twojego dziecka.

Czapka dziecięca oraz komin pod szyję w śmietankowym kolorze

Natomiast na jesień warto zaopatrzyć się w bawełnianą czapkę dziecięcą i chustę pod szyję w pięknym brązowym odcieniu.

Bawełniana czapkę dziecięcą i chusta pod szyję w kolorze brązowym

Pamiętajmy jednak o poprzednich zasadach, czyli o tym, by nie zakładać maluchowi czapki, jeśli na dworze panuje temperatura powyżej 20 stopni Celsjusza. Nie przyniesie to dobrych rezultatów, a spowoduje spocenie się malucha i jego przegrzanie.

Idziemy na spacer! Jak ubrać dziecko?

Żeby zapewnić dziecku komfort podczas spaceru, nie możemy zakładać mu dużej liczby warstw, które jedynie obciążą i ograniczą jego ruchy – warto zapewnić im jak największą swobodę biegania. Jeśli możesz, wybieraj ubrania z naturalnych włókien, które posiadają właściwości higroskopijne i przepuszczają powietrze, co ograniczy pocenie się malucha. Ponadto sztuczne materiały mogą uczulić nasze dzieci. Są to kluczowe kwestie, które umożliwią dziecku dobrą zabawę w czasie spaceru i zapewnią mu radość z biegania z przyjaciółmi.

Jak ubrać dziecko na spacer zimą?

Pamiętajmy o wszystkich zasadach, które zostały poruszone wcześniej, i nie ubierajmy dziecka zbyt grubo. Może nam się wydawać, że jeśli nie założymy wielu warstw, to nasza pociecha zmarznie. Jednak, jak już wiemy, nic bardziej mylnego. Przegrzanie organizmu może doprowadzić do poważnych konsekwencji, które będą niebezpieczne dla zdrowia malucha. Nie zapominajmy także o tym, że dla dziecka zima nie jest powodem do zmniejszenia aktywności na dworze. Maluchy biegają, bawią się w chowanego, a kiedy pojawia się śnieg, zaczynają mieć jeszcze więcej pomysłów. Jeśli w tym czasie dziecko będzie miało na sobie zbyt dużo ubrań, na pewno nie będzie czuło się swobodnie podczas zabawy.

Jak ubrać dziecko na dwór latem?

Przegrzanie może nastąpić przede wszystkim latem, kiedy na dworze jest upał, a nasze dziecko bawi się i biega razem z przyjaciółmi. Pozwólmy, aby nasza pociecha mogła swobodnie spędzać czas na powietrzu i załóżmy jej coś cienkiego. W przypadku niemowlaka doskonałym wyborem będą body, które zapewnią maluchowi odpowiednie zabezpieczenie przed zimnem, a jednocześnie nie przyczynią się do przegrzania jego organizmu. Podczas przebywania na słońcu warto zaopatrzyć swojego malucha w cienką chustkę lub kapelusz, który ochroni jego głowę przed gorącymi promieniami.

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią?

Jesień jest trudnym okresem, który nazywany jest przejściowym. Przysparza on wielu problemów rodzicom, którzy nie wiedzą, jak odpowiednio ubrać dziecko, aby zdradliwa pogoda nie wpłynęła negatywie na jego stan zdrowia. Zasada jest taka jak zimą. Nie zakładajmy naszym maluchom zbyt wielu warstw, ponieważ nie przyczynimy się do ich dobrego samopoczucia, a jedynie ograniczymy im swobodę ruchu. Najbardziej wrażliwe na zmiany temperatury są niemowlaki, dlatego w ich przypadku warto ubrać je w jedną warstwę ubrań więcej niż samych siebie.

Jak ubrać dziecko na dwór wiosną?

Wiosna jest jedną z najpiękniejszych, ale także najbardziej kapryśnych pór roku. Pamiętajmy, że choć z pozoru ciepłe i piękne, wiosenne dni podobnie jak i te jesienne mogą być bardzo zdradliwe. Wiosną dochodzi do częstych zmian temperatury i warunków pogodowych, co może mieć negatywny wpływ na zdrowego naszego malca. W takiej sytuacji ubiór warto dopasować do poszczególnych dni, a na każdy spacer zabierać ze sobą dodatkowe ubrania na zmianę w razie nagłej zmiany temperatury. W ten sposób uchronimy nasze dziecko zarówno przed przegrzaniem, jak i przed zmarznięciem.

Jak ubrać dziecko na spacer? Podsumowanie

Wybór ubrania dla naszej pociechy jest bardzo ważną decyzją, ponieważ przekłada się na jej zdrowie. Wszystko zależy od temperatury panującej na dworze, która jest bezpośrednio związana z porą roku, a także z klimatem. Coraz częściej możemy obserwować gwałtowne zmiany warunków atmosferycznych w czasie każdej z pór roku. Dlatego trudno jednoznacznie określić, jak ubrać dziecko na dwór – ma na to wpływ wiele czynników, w tym gust i podejście rodziców. Warto jednak pamiętać, aby nie ubierać malucha zbyt grubo, ponieważ przegrzanie może mieć poważniejsze konsekwencje niż zmarznięcie.

Bez kategorii

Jaka powinna być temeratura w pokoju dziecka?

Jaka powinna być temeratura w pokoju dziecka?

Do pełnego komfortu dziecku potrzebna jest oczywiście odpowiednia temperatura otoczenia. Maluchy błyskawicznie zaczynają marudzić, kiedy robi im się chociaż trochę za gorąco lub za zimno i jest to całkowicie zrozumiałe – w końcu nie mają żadnej innej możliwości, żeby zakomunikować nam, że coś jest nie tak, jak być powinno. Wielu rodziców zastanawia się, jaka temperatura jest dla ich pociechy optymalna. Trudno to jednak stwierdzić jednoznacznie z kilku względów – każdy maluch ma inne upodobania w tej kwestii, niektóre wolą, jak jest nieco chłodniej, inne zaś, jak otacza je ciepło. Istnieją jednak pewne zasady ustalone przez lekarzy dotyczące tego, jaka powinna być temperatura w pokoju dziecka. Postanowiliśmy zebrać dostępne informacje na ten temat i umieścić je w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do lektury.

Temperatura ciała dziecka – dlaczego ma tak duże znaczenie?

Przyjmuje się, że temperatura ciała u człowieka powinna mieścić się w okolicach 36,6 stopnia Celsjusza. Wartość ta jest taka sama zarówno u osób dorosłych, jak i u noworodków. Istnieją jednak pewne zależności, które mogą mieć wpływ na poziom ciepłoty ciała. Przykładem mogą być tu kobiety w czasie cyklu menstruacyjnego – w tym okresie temperatura waha się od 36,7 stopnia Celsjusza do nawet 37,3, co w normalnych sytuacjach oznaczałoby już gorączkę, jednak w tym przypadku jest to całkowicie normalne.

Pozostając jednak przy temacie dzieci – kluczową kwestią dotyczącą temperatury ciała jest oczywiście komfort maluchów. Tak jak już zostało wspomniane, jeśli dziecku jest zbyt ciepło lub zbyt zimno, bardzo często komunikuje to za pomocą złego humoru i płaczu. Obie skrajności mogą pociągnąć za sobą całkiem spore konsekwencje. W przypadku, kiedy dochodzi do przegrzania organizmu, pierwszym symptomem jest oczywiście intensywne pocenie się, a także pojawienie się czerwonych rumieńców na twarzy. Ponadto ciało dziecka jest  bardzo ciepłe, kiedy się go dotknie. Jeżeli nie zaczniemy ochładzać malucha, mogą pojawić się jeszcze inne dolegliwości różnego rodzaju, takie jak bóle i zawroty głowy, osłabienie, nudności, wymioty, kołatanie serca, zaburzenia świadomości, a w skrajnych przypadkach nawet utrata przytomności. Co więcej – przegrzanie jest bardzo ciężkim stanem, który zagraża zdrowiu i życiu, może ono bowiem doprowadzić do udaru cieplnego.

Wielu rodziców jest przekonanych, że do przegrzania organizmu malucha może dojść tylko w pełnym słońcu w lecie, jednak nie jest to prawda. Znane są przypadki, gdzie nadgorliwi opiekunowie doprowadzili do takiego stanu nawet w trakcie srogiej zimy poprzez zbyt grube ubieranie malucha. Do przegrzania organizmu nie trzeba jednak nawet tego – wystarczy, że dziecko zostanie pozostawione bez możliwości ochłodzenia się w bardzo ciepłym miejscu, np. w swoim pokoju podczas naprawdę upalnego dnia bez włączonej klimatyzacji.

Wychłodzenie organizmu jest równie niebezpieczne. Pomijając kwestię samopoczucia – kiedy maluchowi jest zbyt zimno, błyskawicznie pojawi się u niego przeziębienie lub inne, znacznie poważniejsze choroby z zapaleniem oskrzeli i płuc włącznie. Hipotermia (bo tak fachowo określamy wychłodzenie organizmu) w skrajnych przypadkach może doprowadzić do śmierci. Objawy tego stanu da się łatwo zauważyć – skóra malucha jest chłodna w dotyku, pojawiają się dreszcze, zaczynają występować paraliże lub osłabienie jednej strony ciała oraz zaburzenia świadomości, zmniejsza się liczba oddechów, a także pojawiają się napięcie mięśniowe i zasinienie skóry. Co bardzo istotne, do wychłodzenia może dojść nawet przy temperaturach powyżej zera – wystarczy dłuższa ekspozycja np. na wiatr i mogą zacząć pojawiać się pierwsze objawy kłopotów.

Opisane problemy występują w skrajnych sytuacjach, jednak w kontekście tego, jaka temperatura w pokoju dziecka będzie prawidłowa, warto zdawać sobie sprawę, że niewiele trzeba, by zaszkodzić maluchowi.

Jaka powinna być temperatura w pokoju małego dziecka?

Według zaleceń specjalistów za optymalną temperaturę w pomieszczeniu, w którym większość czasu w ciągu dnia przebywają dzieci, uznaje się 21–22 stopnie Celsjusza. Zalecane jest także, aby była ona nieco niższa w nocy – w tym przypadku dopuszczalne jest nawet 18 stopni. Jak więc wyraźnie widać, temperatury, które uznane są jako komfortowe dla dzieci, są takie same, jak w przypadku osób dorosłych.

Co można zrobić, aby maluszkowi było ciepło i komfortowo?

Istnieje wiele rozwiązań, z których mogą skorzystać rodzice, aby zapewnić odpowiednią temperaturę w pokoju noworodka i starszego dziecka. Wśród nich wyróżnić można odpowiednio zaprojektowane ogrzewanie w domu, zamontowanie klimatyzatora, wykorzystywanie wiatraków, a także… odpowiednią odzież. To właśnie ta ostatnia odgrywa wbrew pozorom najważniejszą rolę w kwestii utrzymania właściwej ciepłoty ciała malucha w jego pokoju.

Sen ma ogromne znaczenie zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. W jego trakcie maluchy nie tylko regenerują siły – to także czas, kiedy ich organizm najintensywniej się rozwija. Bardzo dużo dzieci po prostu lubi spać, a biorąc pod uwagę to, jak duże znaczenie ma dla nich ten proces, warto stworzyć im jak najlepsze warunki do spania. Nie ma bowiem nic gorszego niż chłód, który wybudza z przyjemnej drzemki. W takich sytuacjach doskonale sprawdzi się dostępny w naszej ofercie kocyk dziecięcy wykonany z organicznej tkaniny w kolorze karmelowym.

Karmelowy kocyk dziecięcy z bawełny GOTS

Nie tylko pięknie się prezentuje, ale także zapewni Twojemu maluchowi odpowiednią ilość ciepła podczas odpoczynku. Z kolei kocyk dziecięcy wykonany ze śmietankowej organicznej dzianiny i beżowej bawełny GOTS (https://ohbabe.pl/p/kocyk-dzieciecy-smietankowa-organiczna-dzianina-i-bezowa-bawelna-gots/) – bardzo podobny do tego opisanego nieco wyżej – świetnie sprawdzi się podczas spacerów oraz drzemek.

Kocyk – śmietankowa organiczna dzianina i beżowa bawełna GOTS

Produkt ten również został wykonany z wysokiej jakości organicznej dzianiny, nie wywołuje alergii ani podrażnień. Natomiast wykonany z wysokiej jakości wełny otulacz to produkt absolutnie wyjątkowy.

Bawełniany otulacz dziecięcy

Podobnie jak w przypadku wspomnianych kocyków – tutaj również zastosowano wysokiej jakości materiały. Bardzo miękki i delikatny, idealnie nadaje się do otulenia malucha i przykrycia go.

 

Bez kategorii

Śpiworek dla rocznego dziecka – jaki i jak wybrać?

Śpiworek dla rocznego dziecka - jaki i jak wybrać?

Sen stanowi bardzo ważny proces w życiu każdego człowieka, a w szczególności dzieci. To właśnie w jego trakcie nasz organizm się regeneruje i nabieramy siły na kolejny dzień. W przypadku maluchów sen ma jeszcze większe znaczenie, ponieważ podczas jego trwania w ich organizmach zachodzą różnego rodzaju procesy rozwojowe, takie jak wzrost ciała czy tworzenie się nowych połączeń nerwowych w mózgu. Właśnie ze względu na to, że jest to tak ważny w ciągu dnia czas, warto dołożyć wszelkich starań, aby tego typu odpoczynek był możliwie najwyższej jakości. Jak jednak tego dokonać? W takiej sytuacji przydadzą się odpowiednie akcesoria i dodatki do spania.

Małe dzieci w okolicach pierwszego roku życia śpią bardzo dużo i to w różnych miejscach. Rozwijający się organizm potrzebuje bowiem bardzo dużo snu i odpoczynku, dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że maluch utnie sobie drzemkę w czasie spaceru, a nawet jest to dla niego wskazane. Aby jednak takie spanie było maksymalnie komfortowe, a pociecha zyskała na nim jak najwięcej, trzeba zapewnić jej ku temu odpowiednie warunki. Jednym z produktów przeznaczonych do spania, które doskonale sprawdzą się w wielu sytuacjach, są wysokiej jakości śpiworki. Co to takiego? Jak go wybrać? Gdzie kupić? Na te oraz wiele innych pytań związanych z tymi akcesoriami do spania odpowiedzi można znaleźć w poniższym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Czym jest śpiworek dziecięcy?

Wiele małych dzieci śpi dosyć niespokojnie, wierzgając nóżkami czy obracając się z boku na bok. O ile pociecha skończyła już roczek, nie jest to dla niej przesadnie niebezpieczne, ale może sprawić, że zupełnie nieświadomie maluch ułoży się w pozycji, która będzie dla niego niekomfortowa i wybudzi się ze snu. Wiercenie się i wierzganie może też doprowadzić do tego, że dziecko zdejmie z siebie kocyk lub kołderkę, czego efektem może być nocne wychłodzenie i pojawienie się przeziębienia. Istnieje jednak skuteczny sposób zapobiegania takim sytuacjom i są to właśnie śpiworki dla dzieci.

Śpiworki dziecięce zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić maksymalny komfort podczas snu maluchom. Dzięki ich wyjątkowej budowie możesz mieć pewność, że Twoje dziecko podczas snu nie będzie nadmiernie przemieszczać się po łóżeczku, a także przypadkowo się nie odkryje. Wyglądem przypominają one najczęściej kamizelki, które zostały zszyte u dołu i zapinane na suwak, jednak dostępne są również liczne modele, które wyglądem przypominają kombinezony. Każdy z producentów stara się, aby ich produkty były możliwie najwyższej jakości, dlatego też wykonywane są z materiałów bardzo wysokiej jakości.

Na rynku dostępnych jest wiele rozmaitych wariantów i modeli tego typu produktów. Jak wybrać śpiworek dla dziecka, aby był odpowiedni? Już spieszymy z odpowiedzią na to pytanie.

Jak wybrać śpiworek dla dziecka?

Mogłoby się wydawać, że dobór śpiworka dla dziecka jest dosyć prostą kwestią. Nie jest to jednak tak łatwe zadanie. Trudność wynika bowiem z kilku kwestii. Pierwszą i najważniejszą z nich są oczywiście wymiary. W przypadku rocznych dzieci śpiworki są zazwyczaj na tyle duże, że mogą z nich korzystać do osiągnięcia wieku nawet trzech lat. Są jednak dostępne warianty mniejsze, dla dzieci, które skończyły np. dopiero sześć miesięcy. Z tego względu podczas wyboru należy zwrócić uwagę na ten parametr. Drugą rzeczą, na którą trzeba uważać podczas planowania zakupu tego typu produktu, jest materiał, z którego śpiworek został wykonany. Najlepiej, aby były to tkaniny pochodzenia naturalnego, miłe w dotyku i delikatne, dzięki czemu nie wywołują podrażnień u dzieci, a jednocześnie zapewnią im komfort podczas odpoczynku. Niektóre modele wyposażone są również w kaptur – warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, jeżeli Twój maluch lubi spać podczas spacerów i różnego rodzaju wyjść.

Jaki śpiworek dla rocznego dziecka będzie najlepszy?

Wybór śpiworków dla rocznego dziecka jest wręcz ogromny, dlatego nic dziwnego, że wielu rodziców ma problem ze znalezieniem “tego najlepszego”. Zazwyczaj najlepszym wyjściem okazuje się wybór rozwiązania, które charakteryzuje się zarówno wysoką jakością wykonania, jak i uniwersalnością. Dokładnie takim produktem jest wyjątkowy otulacz/śpiworek dziecięcy w kształcie gwiazdki w pięknym czerwonym kolorze.

Czerwony śpiworek z bawełny Gots

Jest to absolutnie fantastyczny produkt, który nie tylko wyróżnia się wyjątkowym wyglądem, ale także został wykonany z bardzo trwałych i wysokiej jakości materiałów, co jak już zostało wspomniane, ma ogromne znaczenie w przypadku produktów tego typu. Prezentowany śpiworek uszyty został w stu procentach z organicznej dresówki GOTS, dzięki czemu jest bardzo miękki, ciepły i zapewnia maluchowi maksimum komfortu i wygody podczas snu. Ponadto materiał, z którego powstał ten produkt, jest przeznaczony dla maluchów ze skórą alergiczną i wrażliwą, dlatego możesz mieć pewność, że nie wywołuje on żadnych podrażnień. Śpiworek wykończony został uroczym białym pomponem na kapturku. Całość została uszyta ręcznie, dzięki czemu jest to wyrób bardzo wysokiej jakości. Ze względu na swój unikalny design, idealnie sprawdzi się jako prezent z okazji Bożego Narodzenia.

Bezpieczeństwo przede wszystkim – na co należy uważać przy wyborze śpiworka?

Pierwszą kwestią, na którą zwrócić uwagę powinien każdy rodzic wybierający śpiworek dla swojej pociechy, jest oczywiście materiał, z którego została on wykonany. Produkty wykonane ze zwyczajnych tkanin, które nie są przeznaczone do takiego zastosowania, mogą być niewygodne i mogą wywoływać podrażnienia u małych dzieci – trzeba bowiem pamiętać o tym, że skóra maluchów jest bardzo wrażliwa na wszelkie czynniki zewnętrzne. Po drugie – rozmiar ma znaczenie. Nie ma sensu kupować rozwiązania zaprojektowanego dla dużo młodszych dzieci, jeśli Twoja pociecha ma zaraz z niego wyrosnąć. Warto też spojrzeć, czy wybrany przez nas śpiworek nie ma żadnych ostrych lub odstających elementów, takich jak np. guziczek z logo marki czy innych – mogą one stanowić potencjalne zagrożenie dla dziecka.

Gdzie kupić wysokiej jakości śpiworek dla rocznego dziecka?

Jednym z wielu problemów, na które mogą natknąć się rodzice poszukujący odpowiedniego śpiworka dla swojego dziecka, jest to, który ze sklepów oferujących tego typu produkty wybrać. Na rynku funkcjonuje bowiem mnóstwo firm z artykułami dla dzieci, które mają w swoim asortymencie liczne śpiworki i otulacze. Jeśli jednak chcesz mieć absolutną pewność, że produkt, który nabyłeś dla swojej pociechy, jest możliwie najwyższej jakości, to powinieneś skorzystać z oferty renomowanego i znanego sklepu – takiego jak nasz. Posiadamy bardzo bogaty asortyment ręcznie szytych śpiworków i otulaczy dla dzieci, które zostały przygotowane specjalnie z myślą o zapewnieniu im maksymalnego komfortu i wygody podczas spania. Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do zapoznania się z naszą ofertą.

Bez kategorii

25 stopni w domu – jak ubrać niemowlaka?

25 stopni w domu - jak ubrać niemowlaka?

Dzieci w wieku niemowlęcym odczuwają zmiany temperatury tak samo, a w niektórych przypadkach nawet bardziej niż osoby dorosłe. Wynika to z faktu, że taki maluch nie może zrobić zbyt wiele, aby samodzielnie się ochłodzić lub rozgrzać. Właśnie dlatego tak istotne jest odpowiednie ubranie dziecka, poprzez dopasowanie elementów jego stroju do panującej w danym miejscu temperatury.

Kluczową kwestią w przypadku ubioru adekwatnego do warunków są ciuszki, w których maluch śpi. Ze względu na to, jak duże znaczenie ma sen w rozwoju dziecka, należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić mu go jak najwięcej i w jak najbardziej komfortowych warunkach. Oznacza to zatem, że musimy zadbać o to, aby niemowlę było odpowiednio ubrane.

Wielu młodych rodziców, którzy pierwszy raz mierzą się z różnymi wyzwaniami, które przyniosła im nowa rola, zadaje mnóstwo pytań, próbując znaleźć na nie najlepsze odpowiedzi. Jednym z nich jest: “jak ubrać niemowlę do snu przy 25 stopniach?”. Niektóre osoby są przekonane, że dziecko w takiej temperaturze może spać w samym pampersie, natomiast inni uważają, że należy ubrać je w cienkie body lub pajacyka i to w zupełności wystarczy. Jeśli jednak chcecie poznać bardziej rozbudowaną odpowiedź na to pytanie, to serdecznie zapraszamy do lektury.

25 stopni – jak ubrać niemowlaka?

W ostatnich latach podczas miesięcy letnich bardzo często zdarza się, że wieczorami temperatura nie spada poniżej 25 stopni. Jak ubrać dziecko do snu, aby nie było mu wtedy za gorąco?

W przypadku, kiedy przebywamy w domu, problem jest nieco bardziej złożony, niż w czasie, kiedy jesteśmy z dzieckiem na zewnątrz. W tym drugim przypadku najczęściej sprawdza się bowiem reguła, aby ubierać dziecko tak, jak sami jesteśmy ubrani + jedną cienką warstwę do tego. To pomoże uniknąć kłopotów w przypadku nagłej zmiany temperatury. W domu natomiast sytuacja jest inna, ponieważ temperatura panująca w środku jest zazwyczaj stała. Biorąc tę kwestię pod uwagę, łatwo można zauważyć, że wyżej wspomniana zasada się tutaj nie sprawdzi.

Jak ubrać dziecko do snu w temperaturze 25 stopni Celsjusza? Dla niektórych jest to na tyle wysoka wartość, że rozbierają malucha do samej pieluszki, a w łóżeczku okrywają go jedynie cienkim kocykiem. W większości przypadków jest to rozwiązanie optymalne – dziecko się nie przegrzeje, a minimalne spadki temperatury zostaną uregulowane ciepłem z kocyka. Część rodziców woli jednak, aby ich dziecko miało na sobie jakiekolwiek ubranko. W przypadku tak wysokich wartości na termometrze wewnątrz domu najlepiej sprawdzi się pojedyncza cienka warstwa ubrania, jak np. body czy pajacyk. Maluchowi będzie wtedy komfortowo, nie przegrzeje się i nie wychłodzi.

Jak więc wyraźnie widać, odpowiedni dobór ubranka dla dziecka do snu i nie tylko jest bardzo istotny i należy o niego właściwie zadbać.

Otulacz/kocyk dziecięcy – Piaskowy wafelek bawełniany

Otulacz/kocyk dziecięcy – Piaskowy wafelek bawełniany

Na co uważać przy wyborze ubranek dla dziecka?

Kluczową kwestią, na którą zdecydowanie trzeba zwrócić uwagę podczas wybierania ubrań dla maluszka, jest oczywiście materiał, z którego zostały one uszyte oraz ogólna jakość ich wykonania. Dzieci są bardzo ruchliwe nawet w pierwszych miesiącach życia, dlatego warto zdecydować się na wysokiej jakości ubranka, które nie zniszczą się zbyt szybko. W przypadku tkanin należy natomiast uważać na to, aby były one jak najbardziej naturalne – takie nie powodują podrażnień i najczęściej są oddychające i przewiewne.

Skarpetki niechodki dla niemowlaka – Straciatella – Ręcznie robione

Skarpetki niechodki dla niemowlaka – Straciatella – Ręcznie robione

Dlaczego warto postawić na ekologiczne ubrania?

Dostępne w ofercie naszego sklepu ubranka dla dzieci wykonane są z ekologicznych i naturalnych materiałów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że będą one odpowiednie dla Twojej pociechy. Najczęściej wykonane z różnych odmian bawełny nie tylko zapewniają pełen komfort podczas noszenia, ale także świetnie się prezentują. Zdecydowanie warto więc wybrać dla pociechy odzież, która wykonana została z wysokiej klasy tkanin. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami – jesteśmy przekonani, że znajdziecie u nas świetne ubranka do spania dla swojego dziecka.

Kocyk dziecięcy – Karmelowa organiczna dzianina i biały kożuszek GOTS

Kocyk dziecięcy – Karmelowa organiczna dzianina i biały kożuszek GOTS

Bez kategorii

Materiał do namiotów tipi – jaki jest najlepszy i ile go potrzeba?

Materiał do namiotów tipi - jaki jest najlepszy i ile go potrzeba?

Namioty tipi dla dzieci cieszą się ogromną wręcz popularnością. Maluchy bardzo chętnie korzystają z nich podczas różnego rodzaju zabaw. Mogą służyć np. do odgrywania scenek rodem z filmów o przygodach Indian i kowbojów na dzikim zachodzie, a po zakończonym szaleństwie mogą zostać wykorzystane np. jako miejsce do przechowania zabawek, co umożliwi bardzo łatwe utrzymanie porządku w pokoju.
Na rynku dostępnych jest wiele różnych propozycji tipi dla najmłodszych, które różnią się między sobą materiałem wykorzystanym do ich wykonania oraz technologią produkcji. Biorąc pod uwagę, że z namiotu będzie korzystać dziecko, należy zadbać o to, aby był on wykonany z najwyższej jakości tworzyw i tkanin. Jaki materiał na tipi jest najlepszy? Ile materiału na namiot tipi będzie potrzebne? Na te i inne pytania dotyczące tipi odpowiedź możecie znaleźć w poniższym artykule, który przygotowaliśmy specjalnie dla Was. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do lektury.

Jaki materiał na namiot tipi będzie najlepszy?

Jak już wspomnieliśmy, na rynku dostępnych jest wiele modeli tipi, które wykonane są z wielu różnych materiałów. Wśród najtańszych rozwiązań „z marketu” najczęściej można natknąć się na propozycje stworzone w całości z materiałów syntetycznych, tj. z plastiku i poliestru. Takie namioty bardzo często pozostawiają wiele do życzenia zarówno pod względem jakości wykonania, jak i ogólnej trwałości.
Zdecydowanie lepszym wyborem będą tipi dla dzieci wykonane z bawełny i ekologicznego drewna. Naturalne materiały nie powodują podrażnień przy dłuższym kontakcie, są bardzo trwałe i do tego pięknie się prezentują. Można je bez problemu prać i prasować, dzięki czemu namioty tipi zawsze będą wyglądać jak nowe, a ze względu na swoją wytrzymałość z pewnością posłużą bardzo długo. Ponadto bawełnę szyje się bardzo łatwo i równie łatwo barwi się ją na różne kolory, co ma całkiem spore znaczenie, ponieważ warto zadbać o to, aby tipi było kolorowe (w przypadku, kiedy wykonujemy je sami lub chcemy upiększyć zakupiony wcześniej, gotowy namiot).

Tipi namiot dziecięcy – Beżowy boho

Tipi namiot dziecięcy – TEEPEE – Beżowy boho

Ile potrzeba materiału na tipi?

Wielu rodziców, którzy rozglądają się za gotowym tipi dla swojego dziecka lub mają w planach wykonać jedno własnoręcznie, zastanawia się, ile materiału na tipi będzie im potrzebne, aby ładnie pokryć wszystkie ścianki namiotu, a jednocześnie, aby nie było go zbyt dużo, co będzie powodować zwijanie się go na dole konstrukcji i marszczenie się na słupkach.
Dokładna ilość materiału jest tak naprawdę zależna od tego, jakich rozmiarów tipi chcemy przygotować. Naturalnie im większa konstrukcja, tym więcej materiału będzie potrzebne. Na całkiem spore tipi o wysokości około 1,70 m i szerokości ściany bocznej około 1,1 metra, potrzebne będzie około 4-5 m.b. wybranej wcześniej tkaniny, oraz cztery kije o długości 175 cm. Tak duże tipi z pewnością będzie całkowicie wystarczające dla większości maluchów.

Gdzie kupić wysokiej jakości tipi dla dziecka?

Przygotowanie tipi samemu może okazać się świetną zabawą, nie jest też skomplikowaną czynnością. Należy zaopatrzyć się jednak w odpowiednie materiały wysokiej jakości i oczywiście wygospodarować czas, który jest niezbędny do uszycia i złożenia całej konstrukcji – to dla wielu osób bywa największym problemem. W związku z tym dla nich idealnym rozwiązaniem będzie zakup gotowego namiotu, który wystarczy tylko rozłożyć, aby pociecha mogła z niego korzystać. Jeżeli poszukujesz miejsca, w którym nabędziesz wysokiej klasy tipi wykonane z naprawdę dobrych materiałów, które z pewnością posłuży Twojemu dziecku do zabawy i nie tylko przez wiele długich lat, to doskonale trafiłeś. W naszym sklepie internetowym znajdują się bowiem propozycje pięknych namiotów tipi dla dzieci, które wystarczy zamówić i odebrać, a następnie rozłożyć, aby zapewnić maluchowi masę frajdy i zabawy na długie godziny i dni. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z naszą ofertą.

Tipi namiot dziecięcy – Grafitowa certyfikowana bawełna

Tipi namiot dziecięcy – Grafitowa certyfikowana bawełna | TEEPEE dla dzieci

Aktualności

Jak urządzić pokój dla przedszkolaka?

Jak urządzić pokój dla przedszkolaka?

Dzieci w wieku przedszkolnym mają wiele potrzeb, a rodzice starają się im sprostać. To taki okres w życiu naszego malucha, kiedy przychodzi czas na radykalne zmiany w wielu sferach jego życia. Jednym z elementów, które ulegają ogromnym przemianom jest oczywiście pokój naszej pociechy, a to przecież w nim dziecko bawi się, odpoczywa i uczy się. Wielu młodych rodziców często zadaje sobie pytanie: “jak urządzić pokój dla przedszkolaka, aby jak najlepiej spełniał on swoją funkcję?”. Dlatego też postanowiliśmy przygotować poniższy poradnik, w którym nie tylko na nie odpowiadamy, ale także przedstawiamy kilka propozycji mebli, idealnie dopasowujących się do tego rodzaju pomieszczeń. Zapraszamy do lektury!

Pokój przedszkolaka – inspiracje

Wielu rodziców zastanawiających się, jak urządzić pokój przedszkolaka poszukuje inspiracji. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu trendy i możliwości się zmieniają, a meble, które jeszcze kilka lat temu były popularne, dziś są już najczęściej nie tylko niemodne, ale także niedostępne i niepraktyczne.

Jeśli mowa o aranżacjach pokoju przedszkolaka, to obecnie prym wiodą pokoje tematyczne, w których znajdują się elementy i gadżety z ulubionych serii naszej pociechy. Dlatego też bardzo często można spotkać pomieszczenia dla dzieci ozdobione w tapety ze Spider-Manem czy innymi superbohaterami. Drugim najpopularniejszym stylem do pokoju dziecięcego jest obecnie styl skandynawski, który stawia na prostotę i delikatną kolorystykę. Właśnie w tych dwóch opcjach należy szukać inspiracji. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, warto sprawdzić, w jakim otoczeniu dziecko będzie czuło się najlepiej. W końcu to będzie jego pokój, oaza spokoju, miejsce odpoczynku i zabawy. Dobrze więc, aby było przygotowane tak, aby z chęcią w nim przebywał.

Kluczowym elementem w tego typu aranżacjach są oczywiście mebelki. Meble do pokoju przedszkolaka powinny być spójne z ogólnym wystrojem tego pomieszczenia, a także charakteryzować się praktycznością i trwałością. Jeżeli poszukujesz tego typu produktów, to doskonale trafiłeś, ponieważ w naszym sklepie dostępne są różne rodzaje mebli dziecięcych, idealnie nadające się do pokoju przedszkolaka.

Wysokiej jakości meble dziecięce

Podstawowym wyposażeniem, które koniecznie musi znaleźć się w dziecięcym pokoiku, jest oczywiście stolik. To właśnie w jego obrębie najczęściej dzieci się bawią, rysują, uczą się czy czytają. Stolik dziecięcy, w formie kwadratowej, dostępny jest w naszym sklepie i niewątpliwie doskonale sprawdzi się w pokoju przedszkolaka, niezależnie od tego, w jaki sposób zostanie on zaaranżowany. Wykonany ręcznie z wysokiej jakości drewna, jakim jest brzoza fińska, z pewnością posłuży maluchowi przez długi czas.

Stolik dla dziecka – KWADRACIK

Stolik dla dziecka – KWADRACIK

Mając odpowiedni stolik, niezbędne będzie również krzesełko. Do wspomnianego mebla pasować będzie również dostępny w naszym sklepie drewniany taborecik dziecięcy. Ten wyjątkowy element także wykonany został ręcznie z brzozy fińskiej, dzięki czemu możesz mieć pewność, że jest bardzo trwały. Jego kształt i wysokość zapewniają dziecku maksimum komfortu podczas siedzenia przy stoliku.

Taboret dziecięcy – Okrągły drewniany

Taboret dziecięcy – Okrągły drewniany

Wraz z przedszkolem pojawiają się także pierwsze prace, które dziecko musi wykonać w domu. Aby zapewnić mu pełen komfort podczas nauki, warto zainwestować w komplet, który składa się z biurka i wygodnego krzesełka, które zostały wykonane ze sklejki naturalnej z brzozy fińskiej. Podobnie jak w przypadku pozostałych mebli – ten komplet także został wykonany ręcznie w naszej stolarni.

Biurko i krzesełko dziecięce – Komplet – Z naturalnej sklejki z drewna fińskiego

Biurko i krzesełko dziecięce – Komplet – Z naturalnej sklejki z drewna fińskiego

Dzieci bardzo często posiadają wiele przedmiotów i zabawek, które przecież trzeba mieć gdzie schować i trzymać, gdy nie są używane. Doskonałym pomysłem będzie zatem zakup wyjątkowej szafki/półki, która znacznie ułatwi utrzymanie porządku w dziecięcym pokoju. Ta, którą można nabyć w naszym sklepie, wykonana została z wysokiej jakości brzozy fińskiej i doskonale nadaje się do użytku przez nasze pociechy.

Półka na ścianę do pokoju dziecięcego – Naturalne drewno – Szara chmurka

Półka na ścianę do pokoju dziecięcego – Naturalne drewno – Szara chmurka

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem wyjątkowym mebli dla swojego dziecka, to serdecznie zapraszamy.

Aktualności

Jaka pościel dla dziecka sprawdzi się najlepiej?

Jaka pościel dla dziecka sprawdzi się najlepiej?

Sen jest bardzo ważnym elementem życia każdego człowieka, a w szczególności dziecka. Nocą maluch zbiera energię potrzebną na kolejny dzień pełen nowych doświadczeń i aktywnego spędzania czasu. Wbrew pozorom jednym z bardziej istotnych czynników wpływających na jakość snu jest bielizna pościelowa. W takim razie jaką wybrać pościel dla dziecka?

Bielizna pościelowa jest bardzo ważnym elementem wyposażenia dziecięcej sypialni. Warto mieć świadomość, że skóra najmłodszych jest bardzo delikatna, dlatego nie każdy materiał sprawdzi się dobrze. Wątpliwej jakości tkaniny mogą powodować podrażnienia, przez co maluszek będzie mieć problem z zasypianiem. Ponadto będzie niewyspany o poranku, a to z kolei może powodować większe rozdrażnienie i gorsze przyswajanie nowych informacji, co jest szczególnie niekorzystne dla niemowląt. Ważne jest również, jaki materiał na pościel dla dziecka zostanie użyty w produkcji. Powinien być odpowiednio przewiewny, żeby nie doprowadzać do nadmiernego pocenia. Z drugiej strony musi zapewniać dobrą izolację termiczną, aby maluchowi było ciepło podczas chłodniejszych nocy.

Jaką pościel wybrać dla dziecka?

Bardzo ważnym i podstawowym aspektem przy wyborze pościeli dla malucha jest jej rozmiar. Dla najmłodszych niemowląt polecamy egzemplarze 70 x 60 cm. Później zaleca się kupowanie tych o wymiarach 135 x 100 cm. Model wystarczy na dłuższy czas, nie będzie jednak zbyt duży dla dziecka. Uznaje się, że są one wskazane dla pociech w okolicach piątego roku życia. Dla malców w wieku około 10 lat można już kupować modele takie, jakich używają dorośli, czyli o długości 200 cm i szerokości adekwatnej do łóżka.

Co prawda niniejszy tekst dotyczy pościeli, jednak nie można nie wspomnieć o kołdrze. Warto zwracać uwagę na materiał wykonania. Na przykład wełna jest niesamowicie ciepła, jednak ze względu na swoje właściwości może wywoływać reakcje alergiczne. Podobnie w przypadku naturalnego pierza, które dodatkowo jest ciężkie. Uznaje się, że dla maluchów najlepsze jest antyalergiczne wypełnienie syntetyczne, ponieważ zapewnia świetną wentylację, ciepło, jest lekkie i przede wszystkim nie uczula.

Jaką pościel dla dziecka wybrać? Materiał

Istnieje kilka materiałów, które sprawdzą się szczególnie dobrze w swojej roli. Niewątpliwie najbardziej popularna jest bawełna. Warto wybierać modele z organicznych odmian, ponieważ zostały wykonane w zrównoważony sposób, a do tego są bardziej bezpieczne w użyciu. Wspomniana bawełna jest przewiewna i lekka, a także miękka. Sami korzystamy z niej w produkcji naszych pościeli dla maluszków!

Pościel dziecięca – Z organicznej śmietankowej bawełny w jaskółkiPościel dziecięca – Z organicznej śmietankowej bawełny w jaskółki

Ciekawe tkaniny tworzy się z tzw. muślinu bawełnianego. Jest jeszcze bardziej miękki i oddychający, dzięki czemu skóra dziecka na pewno nie będzie narażona na przepocenie i przegrzanie. Jest to tworzywo antyalergiczne i sprawdzi się nawet wśród pociech z naskórkiem wrażliwym i atopowym. Pościel jest w dotyku mięciutka i lejąca.

Pościel dziecięca – Z organicznego muślinu w kolorze orzechowym

Pościel dziecięca – Z organicznego muślinu w kolorze orzechowym

Warto wspomnieć również o organicznym lnie. Tkanina lniana jest szczególnie polecana na ciepłe letnie noce, ponieważ zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza, jest także miękka i delikatna dla skóry najmłodszych.

Pościel dziecięca – Organiczny naturalny len 

Pościel dziecięca – Organiczny naturalny len – Z wypełnieniem

Jeśli Twoje dziecko ma problemy dermatologiczne, warto sięgać po sprawdzone i certyfikowane produkty. Jednym z podstawowych certyfikatów jest OEKOTEX Standard 100. To potwierdzenie, że tkanina jest wykonana z wysokiej klasy surowca i spełnia wysokie standardy.

Jaką pościel dla dziecka kupić?

Posiadamy w ofercie wiele różnorodnych pościeli, ale też poduszek, które zostały wykonane ze sprawdzonych i certyfikowanych materiałów. Ponadto umożliwiamy skorzystanie z antyalergicznego wypełnienia, dzięki czemu Twoja pociecha będzie mogła wyspać się w największym komforcie. Jesteśmy polską marką, korzystającą wyłącznie z naturalnych i ekologicznych surowców, a wszystkie produkty wykonujemy samodzielnie w niewielkich pracowniach. Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości pościeli dla dziecka, to zapraszamy do kontaktu!

Aktualności

Pokój dla chłopca

Pokój dla chłopca

Zaaranżowanie pokoju dla chłopca to nie lada wyzwanie. Przestrzeń ta musi spełniać wiele funkcji, gdyż dziecko będzie spędzało w niej sporo czasu. Pokój chłopięcy powinien być nie tylko praktyczny, ale również dostosowany do potrzeb i upodobań malucha. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak urządzić pokój chłopięcy, przeczytaj nasz artykuł. Umieściliśmy w nim sporo cennych porad, które z pewnością ułatwią Ci to zadanie.

Jak urządzić pokój dla chłopca?

Urządzasz pokój dla chłopca? Zastanawiasz się, jaka aranżacja sprawdzi się najlepiej? Otóż, aby odpowiednio urządzić przestrzeń dziecięcą, trzeba wziąć pod uwagę wiek malucha, jego zainteresowania oraz metraż pokoju. Jeśli aranżujesz wnętrze dla kilkulatka, postaw na delikatne barwy i fantazyjne dodatki. Świetnie sprawdzą się błękitne, szare i beżowe ściany. Jeśli lubisz eksperymentować, możesz sięgnąć po tapetę. Bez wątpienia sprawi, że przestrzeń będzie wydawała się przytulniejsza. W pokoju kilkulatka warto umieścić kolorowe dekoracje. Aktualnie bardzo popularne są materiałowe girlandy, tiulowe pompony oraz cotton balls. Ściany możesz udekorować uroczymi plakatami i obrazkami przedstawiającymi np. zwierzątka lub samochody.

Jak umeblować pokój dla chłopca?

Aby pokój chłopięcy był funkcjonalny, warto podzielić go na dwie strefy: zabawy oraz odpoczynku i snu. W strefie zabawy powinien znaleźć się stolik oraz krzesełko. Warto zainwestować w meble, które będą wygodne i ciekawe wizualnie. Świetną opcją jest zakup krzesła z oparciem o fantazyjnym kształcie. Dużą popularnością cieszy się produkt: https://ohbabe.pl/Krzeselko-dzieciece-Szare-mis-Krzeslo-do-pokoju-dzieciecego-p3586. To wyjątkowe, szare krzesełko z oparciem w kształciu misia przyciąga wzrok, a dodatkowo jest wykonane z wysokiej jakości materiałów. Będzie zatem pięknym elementem wystroju w pokoju kilkulatka. W naszym sklepie możesz dokupić do niego stolik w tym samym kolorze: https://ohbabe.pl/Stolik-dzieciecy-Szary-chmurka-Stolik-do-pokoju-dzieciecego-p3588/. Z pewnością zachwyci on Twojego malucha wyjątkowym kształtem i wygodą.

Stolik i krzesełka dla dzieci – MISIO – Zestaw 2+1

Stolik i krzesełka dla dzieci – MISIO – Zestaw 2+1
W większym pokoju warto umieścić również namiot Tipi, w którym maluch będzie mógł się bawić, spędzać czas z przyjaciółmi i relaksować się. W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości tipi dla dzieci w różnych wzorach i kolorach. Szczególną popularnością cieszy się model tipi – bawełna w gruszki i jabłuszka. Posiada on piękny, kolorowy deseń, który z pewnością spodoba się Twojemu maluchowi. 

Tipi namiot dziecięcy – Bawełna w gruszki i jabłuszka 

Tipi namiot dziecięcy – Bawełna w gruszki i jabłuszka | TEEPEE dla dzieci

W strefie odpoczynku powinno stanąć wygodne łóżko wyposażone w miękki materac. Nie musi mieć fantazyjnego kształtu. Najważniejsze, aby zapewniało dziecku zdrowy sen. Na łóżku warto umieścić ciekawe poduszki, pełniące funkcję dekoracyjną. Można również zainwestować w ozdobną narzutę z kolorowymi wzorami.

Poduszka dziecięca – Listek beżowa organiczna bawełna

Poduszka dziecięca – Listek beżowa organiczna bawełna

W pokoju dla chłopca musi znaleźć się również szafa. Powinna ona być pojemna i wyposażona w różnego rodzaju schowki. Najlepiej, aby znalazła się w niej część umożliwiająca powieszenie ubrań, a także szuflady, w których można schować bieliznę, złożone ciuchy oraz różnorodne akcesoria.
W pokoju chłopięcym nie może zabraknąć również mebelków służących do przechowywania zabawek. W sprzedaży dostępne są różnorodne szafki i regały wyposażone w specjalne organizery. Dużą popularnością cieszą się również regały ze specjalnymi szynami, na których można umieścić kontenery, szuflady i pojemniki. Tego typu rozwiązania świetnie sprawdzają się w małych pokojach.

Jak urządzić mały pokój dla chłopca?

Aby odpowiednio zaaranżować mały pokój, wystarczy sięgnąć po funkcjonalne meble. Warto zainwestować w wyposażenie, które nie tylko ładnie się prezentuje, ale również jest praktyczne. Naszą propozycją jest bujak 5w1, który może posłużyć nie tylko jako klasyczny bujak, ale również drabinka, biurko, zjeżdżalnia oraz ścianka wspinaczkowa. Dzięki niemu zaoszczędzisz sporo miejsca i stworzysz dla malucha kąt do zabawy, nauki i odpoczynku. Urządzając mały pokój dla chłopca warto również pamiętać o dobraniu odpowiedniej kolorystyki. W niewielkich wnętrzach najlepiej sprawdzają się jasne odcienie, takie jak błękit czy mięta.

Bujak dziecięcy 5w1 ROCKER XXL – Brzoza fińska

Bujak dziecięcy 5w1 ROCKER XXL – Brzoza fińska

Aktualności

Jak ubrać dziecko na chrzciny?

Jak ubrać dziecko na chrzciny?

Chrzest to wyjątkowa uroczystość o podniosłym charakterze. Nic dziwnego, że rodzicom jak najbardziej zależy na tym, aby ich pociecha prezentowała się świetnie. Odpowiednie ubranie dziecka do chrztu może być jednak zadaniem niełatwym, a w trakcie tego przedsięwzięcia obowiązują przecież inne reguły, niż w przypadku ubierania osoby dorosłej. Dziecku powinno być przede wszystkim wygodnie. Pojawia się więc pytanie nurtujące wielu rodziców: jak ubrać dziecko na chrzest?

Jak ubrać dziecko na chrzciny?

Nie ulega wątpliwości, że chrzest może być pierwszą wielką uroczystością, na której znajdzie się dziecko. Okazja jest w takim przypadku podwójna, bo maluch znajduje się w centrum uwagi, a przyjęcie chrztu dotyczy przecież przede wszystkim jego. Nic więc dziwnego, że dobranie odpowiedniego ubranka na tę okoliczność może sprawiać wielu rodzicom niemałe problemy. Chrzest jest szczególnym świętem, a więc nie sposób wykorzystać ubranek przeznaczonych na codzienny spacer. Idąc tym tokiem myślenia, na rynku od lat pojawia się wiele klasycznych propozycji ubranek chrzcielnych, przeznaczonych specjalnie na tę okazję. W przypadku dziewczynek można mieć do czynienia z bardzo ozdobnymi sukienkami, w których nie brak przepychu związanego z tiulem i koronkami. U chłopców moda chrzcielna proponuje tradycyjne białe szatki lub też ubranka dla dzieci imitujące wygląd garnituru czy też spodni z szelkami.

Komplet dziecięcy – Koszula i spodnie z szelkami – Biały i beżowy organiczny len

Komplet dziecięcy – Koszula i spodnie z szelkami – Biały i beżowy organiczny len

Takie ubranka z pewnością wzbudzają zainteresowanie gości, lecz czy powinien być to najważniejszy punkt tego wyjątkowego dnia? Warto pamiętać, że liczy się przede wszystkim sam komfort dziecka. Jego dobre samopoczucie wpływa przecież bezpośrednio na przebieg całej uroczystości. Maluch, któremu nie będą odpowiadały panujące warunki, szybko to zamanifestuje. Zastanawiasz się, jak ubrać dziecko na chrzciny? Pamiętaj, że najważniejsza jest jego wygoda. Czasem warto zrezygnować z teatralnych przebrań na rzecz wygodniejszych ubrań, dzięki którym komfort dziecka przez cały dzień pozostanie na odpowiednim poziomie.

Jak ubrać dziecko na chrzest w zimie?

Odpowiedni ubiór dziecka na taką wyjątkową okazję, powinien być oczywiście dostosowany do panującej pory roku. Zdarza się, że rodzice czekają z przeprowadzeniem tego procesu do cieplejszych miesięcy, jednak w tej kwestii nie ma ścisłych reguł stosowności. Coraz częściej uroczystości tego rodzaju są przeprowadzane również w zimniejszych miesiącach, gdy temperatura na zewnątrz znacząco spada. Pojawia się wówczas pytanie: jak ubrać dziecko na chrzest w zimie?

Pogoda w takich porach roku potrafi być zmienna. Panujący klimat potrafi nas zaskoczyć i nie można jednoznacznie przewidzieć, jakie warunki będą panowały w dniu uroczystości. Warto więc kierować się niezmienną zasadą ubierania dziecka w formie warstwowej. Taki proces pozwala wygodnie modyfikować ubiór w razie potrzeb – jeśli będzie zbyt zimno, z łatwością możesz dołożyć kolejne warstwy, aby odpowiednio ogrzać dziecko. W odwrotnej sytuacji również nie ma przeszkód ku temu, aby którąś warstwę zdjąć.

Co zrobić, żeby system warstwowego ubierania dziecka zadziałał bez zbędnych komplikacji? Skorzystaj z naszych miękkich ubranek dziecięcych, wśród których znajdziesz także gustowne okrycia wierzchnie. Dzięki swojemu designowi świetnie nadadzą się także do chrztu.

Bluzka i legginsy dziecięce – Szara organiczna bawełna

Bluzka i legginsy dziecięce – Szara organiczna bawełna GOTS

Jak ubrać dziecko na chrzest latem?

Rodzice, którzy zaplanowali chrzest swojego dziecka na miesiące letnie z pewnością nie mają problemu związanego z dostosowaniem odpowiedniego ubioru. Rzeczywiście, cieplejsze pory roku mogą sprawiać mniej kłopotu w kwestii doboru odpowiedniego stroju. Jednak i tutaj obowiązuje naczelna zasada dotycząca wygody, ponieważ nie należy przesadzać z wymyślnością wybranych zestawów. Latem wybierz ubranka z przewiewnych materiałów, aby nie doszło do przegrzania.
Niezależnie od pory roku, starsza pociecha powinna być ubrana maksymalnie wygodnie, w sposób dostosowany do temperatury na zewnątrz.

Bluzka i spodenki dziecięce – Komplet – Naturalny muślin organicznyBluzka i spodenki dziecięce – Komplet – Naturalny muślin organiczny

Aktualności

Jak często powinno się kąpać dziecko?

Jak często powinno się kąpać dziecko?
Higiena jest bardzo istotna już od pierwszych godzin życia. Maleńkie dziecko samo jednak o  nią nie zadba i się nie umyje, dlatego tę czynność przez pierwszych kilkanaście miesięcy, a nawet lat wykonują rodzice. Dla niektórych osób kąpanie noworodka może być stresujące, ponieważ maluszek wydaje się być mały i kruchy, przez co cały czas rodzica prześladują obawy, że może zrobić mu krzywdę. Dla najmłodszych ta czynność może także być bardzo nerwowym doświadczeniem, jednak w tym wypadku nie ma reguły – niektóre noworodki wręcz uwielbiają ten czas, a inne, kiedy tylko wanienka znajdzie się w zasięgu ich wzroku, zaczynają płakać. Na całe szczęście istnieje kilka skutecznych trików, które mogą sprawić, że proces ten będzie znacznie przyjemniejszy oraz będzie przebiegać sprawniej.
Prawdziwą zagadką dla niektórych świeżo upieczonych rodziców jest jednak to, jak często kąpać dziecko. Część osób twierdzi, że trzeba to robić codziennie, natomiast inni, że wystarczy raz na kilka dni – kto ma więc rację? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.
[image_with_animation image_url=”3114″ animation=”Fade In” hover_animation=”none” alignment=”” border_radius=”none” box_shadow=”none” image_loading=”default” max_width=”100%” max_width_mobile=”default”]

Jak często należy kąpać dziecko?

Tak naprawdę częstotliwość kąpieli malucha zależy od wielu czynników – także tych, na które nie mamy w zasadzie żadnego wpływu. Trzeba też pamiętać, że to, jak często kąpać 4-miesięczne dziecko oraz w jaki sposób dokładnie to robić, znacząco różni się od tego, w przypadku rocznego szkraba.
Jeżeli chodzi o noworodki oraz kilkumiesięczne maluszki, to sprawa wygląda następująco: kąpiel powinna odbywać się najlepiej co kilka dni. Tak małe dziecko nie poci się za bardzo, a także ma niewiele okazji, aby poważnie się ubrudzić. Jeżeli w międzyczasie nie poplami się mlekiem (maluszkom zdarza się ulewać), a także nie jest gorąco, dzięki czemu maluch się nie spoci, możemy myć go, np. co trzeci dzień. Warto też pamiętać o tym, żeby zapewnić odpowiednie warunki do przeprowadzenia całej kąpieli. Malec musi się czuć swobodnie, temperatura wody nie może być ani za wysoka, ani za niska, a użyte kosmetyki muszą być przystosowane do jego delikatnej skóry i nie wywoływać podrażnień.

Ręcznik dziecięcy z kapturem – Kąpielowy – Naturalny wafel bawełniany

Ręcznik dziecięcy z kapturem – Kąpielowy – Naturalny wafel bawełniany

Ręcznik dziecięcy z kapturem – Orzechowe frotte bawełniane z certyfikatem

Ręcznik dziecięcy z kapturem – Orzechowe frotte bawełniane z certyfikatemCzęstotliwość kąpieli swojej pociechy zależy też od tego, jak bardzo lubi ona kontakt z wodą oraz sam proces mycia. Jeżeli pozytywnie reaguje na wieść o zbliżającym się myciu, można przeprowadzać ją nawet codziennie – nie zaszkodzi to maluszkowi tak długo, jak będziemy stosować się do opisanych wyżej zasad ogólnych. Jeśli natomiast dziecko nie przepada za krótkimi wizytami w wanience z wodą, to należy dostosować „grafik higieny osobistej” tak, aby odbywały się one regularnie, ale niebyt często, tj. raz na kilka dni zupełnie wystarczy. Pociechy nie można do niczego zmuszać, dlatego jeżeli sytuacja tego nie wymaga, maluch nie spocił się i jest czysty, to na co dzień wystarczy zadbać o higienę stref intymnych, a pełną kąpiel przeprowadzić wtedy, kiedy dziecko będzie czuło się z tym dobrze.

Po kąpieli należy zadbać o jak najszybsze osuszenie skóry dziecka, aby się nie wyziębiło. Do skutecznego ogrzania i zapewnienia maluchowi komfortu po umyciu doskonale nadadzą się m.in. szlafroczki dziecięce dostępne w sklepie Oh Babe.

Nasze szlafroczki

[nectar_woo_products product_type=”all” category=”ubranka-dzieciece” columns=”4″ flickity_mobile_column_width=”100%” orderby=”date” order=”DESC” carousel=”1″ script=”flickity” flickity_wrap=”wrap” flickity_overflow=”hidden” flickity_controls=”arrows-overlaid” flickity_image_scale_on_drag=”true” flickity_item_animation=”none” autorotate=”true” per_page=”12″]

Szlafrok dziecięcy – Naturalny beż organiczny muślin bawełniany

Szlafrok dziecięcy – Naturalny beż organiczny muślin bawełniany

Szlafrok dziecięcy – Bawełna organiczna waflowa antyczny róż

Szlafrok dziecięcy – Bawełna organiczna waflowa antyczny róż

Częstotliwość kąpieli rocznego dziecka

Jak już wspomnieliśmy wcześniej – to, ile razy trzeba kąpać roczne dziecko, różni się od tego, ile razy należy myć kilkumiesięcznego niemowlaka. W przypadku trochę starszych dzieci powoli możemy zacząć je przyzwyczajać do tego, że czynność ta powinna odbywać się każdego dnia oraz uczyć, że higiena jest bardzo ważna zarówno dla naszego zdrowia, jak i samopoczucia. Pomóc w tym mogą różne delikatne dodatki zapachowe, a także specjalne zabawki, które uprzyjemnią maluchowi czas w wanience.
Jak więc widać, częstotliwość kąpieli zależy od wielu zmiennych czynników, nawet w pierwszych tygodniach życia. Nie należy jednak się tego obawiać – może to być świetny sposób na zacieśnienie więzi i budowanie fundamentów pod udaną relację między rodzicem i dzieckiem, co ma przecież bardzo duże znaczenie w całym procesie wychowywania i nie tylko.

Ta strona internetowa używa plików cookie (ciasteczek), aby zapewnić najlepsze doświadczenie użytkownika. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Możesz dowiedzieć się więcej o plikach cookie i zmienić swoje ustawienia w naszej Polityce Prywatności.