Obsługa klienta Lista życzeń Lista życzeń -
Zapraszamy do zakupu ubranek i czapeczek jesień/zima

Pierwsza podróż z niemowlakiem

Wielu młodych rodziców, kiedy na świat przychodzi ich pierwsza pociecha, całkowicie oddają się opiece nad nią, często rezygnując czasowo ze swoich hobby, pasji czy zainteresowań. Zazwyczaj takie osoby odmawiają sobie również podróżowania gdziekolwiek dalej, niż na spacer do parku “dopóki maluch nie podrośnie”. Czy jest to dobre podejście? Jak się okazuje – niekoniecznie. Coraz więcej młodych, świeżo upieczonych rodzin, decyduje się na kontynuację dotychczasowego życia, planując swoje dni tak, aby starczyło w nich czasu na hobby. Także podróżowanie z noworodkiem coraz bardziej się popularyzuje i jak potwierdzają specjaliści – jest bardzo zdrowe dla relacji i pomaga dziecku, jak i rodzicom się rozwijać. Jeżeli jesteście młodymi rodzicami i chcielibyście zacząć swoją przygodę z podróżowaniem z małym dzieckiem, to jesteście teraz we właściwym miejscu. Zebraliśmy dla was najważniejsze informacje dotyczące tego zagadnienia i umieściliśmy je w poniższym artykule, do którego lektury serdecznie zapraszamy.

Podróż z niemowlakiem – jak się przygotować

Podróże z niemowlakiem to coś, czego wielu rodziców się obawia. W końcu malutkie dziecko wymaga ogromnej ilości uwagi i konkretnego rodzaju opieki, której zapewnienie w niektórych warunkach może być naprawdę trudne. Właśnie z tego względu, decydując się na podróż z tak małym dzieckiem, należy się do tego oczywiście odpowiednio przygotować. Planowanie bagaży to absolutna podstawa – poza niezbędnymi rzeczami dla rodziców, takimi jak odzież, kosmetyki czy drobna elektronika trzeba również spakować wyprawkę dla dziecka. Znaleźć się w niej muszą nie tylko ubranka (dostosowane do pogody panującej w miejscu, do którego się wybieramy oraz pory roku i środki higieny, ale także jedzenie, lekarstwa i zabawki.

Do tego trzeba również spakować wózek, w którym maluch będzie przewożony (chyba że wykorzystujemy nosidełka biodrowe, klasyczne czy chusty). W taką podróż najlepiej jest wybrać się też własnym samochodem. Daje on ogromne możliwości przemieszczania się w razie potrzeby i szybkiego dotarcia z punktu A do punktu B, do tego dziecko można odpowiednio zabezpieczyć w wygodnym foteliku. Ponadto w razie potrzeby istnieje możliwość zatrzymania się na postój praktycznie w dowolnym miejscu i nie jesteśmy ograniczeni rozkładami jazdy komunikacji.

Podróżowanie z niemowlakiem – o czym trzeba pamiętać?

Przede wszystkim – na każde wyjście zabierać ze sobą wszystkie rzeczy, których maluch może potrzebować. Kiedy wyjdziemy na plażę czy górski szlak – nawet taki prosty – jedzenie, picie i odpowiednie ubranka to absolutne minimum, które musimy ze sobą mieć. Dzieci mają błyskawiczną przemianę materii, dlatego nie możemy zapomnieć również o pieluszkach. Warto też pamiętać o tym, że maluchy bardzo szybko się męczą, dlatego trzeba przygotować się na to, że po godzinnym spacerze po prostu zasną. Tego snu nie można przerywać, dlatego warto unikać chodzenia z dzieckiem po ciężkich trasach, które może utrudnić mu odpoczynek. Wyjeżdżając z maluchem latem, kiedy panują upały, musem jest zabranie ze sobą odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej w postaci kremu z filtrem, a także czapeczek i chust, którymi okryjemy dziecku głowę przed promieniami słonecznymi.

Podróże z niemowlakiem – gdzie warto się wybrać a jakich miejsc unikać?

Wyjeżdżając w podróż z niemowlakiem warto wybierać miejsca, które nie są popularnymi kierunkami turystycznymi (jeżeli planujemy jechać w sezonie). Niemowlaka bardzo łatwo jest przebodźcować, a tłumy bawiących się dookoła ludzi, wszechobecny hałas i zmieniające się jak w kalejdoskopie kolory na pewno nie będą sprawiać, że dziecko poczuje się komfortowo. Dobrze jest zatem wybrać się do mniejszych miejscowości, gdzie ruch jest zdecydowanie mniejszy i można zaznać odrobiny spokoju. Jeżeli chodzi o unikanie, to w szczególności warto odpuścić sobie wszelkiego rodzaju ogromne kurorty. Zabierając noworodka jesteśmy ograniczeni co do aktywności, które możemy podejmować w takim miejscu, ponadto ponownie mamy do czynienia z dużą dawką hałasu, której zdecydowanie chcemy unikać.

Zostaw komentarz

Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Nie zostawiłeś swojego wózka tak po prostu, prawda?

Wpisz swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. A kto wie, może nawet wyślemy ci słodki kod rabatowy :)