Obsługa klienta Lista życzeń Lista życzeń -
Zapraszamy do zakupu ubranek i czapeczek jesień/zima

Jak prać pluszaki?

Pluszaki to jedne z ulubionych zabawek naszych dzieci, które niejednokrotnie towarzyszą im przez cały czas. W związku z tym często narażone są na wszelkie zabrudzenia, które powinniśmy na bieżąco czyścić, by usunąć gromadzące się na maskotkach bakterie. W tym artykule dowiesz się, jak prać pluszaki, by zachowały swój estetyczny wygląd i dobry stan przez długi czas.

Jak prać maskotki? Praktyczne wskazówki

Pranie pluszaków to bardzo ważna czynność, którą powinniśmy regularnie wykonywać. Każdego dnia zabawka jest narażona na szereg zabrudzeń, co wiąże się z wieloma bakteriami. Nasza pociecha wszędzie ją ze sobą nosi, w związku z czym na powierzchni maskotki gromadzi się mnóstwo zanieczyszczeń, mogących mieć niekorzystny wpływ na zdrowie. Dlatego systematyczna pielęgnacja ulubionego misia, pingwinka czy innego pluszowego zwierzątka pozwoli nam utrzymać go w dobrym stanie, by nasz maluch mógł cieszyć się swoim przyjacielem jeszcze przez wiele kolejnych miesięcy lub lat.

W pierwszej kolejności powinniśmy przygotować maskotkę do prania. Jeśli zabawka posiada jakiekolwiek elementy ozdobne czy akcesoria, możemy je zdjąć, dzięki czemu zyskamy pewność, że nie spadną nam w trakcie czyszczenia w pralce. Niemniej ważnym krokiem jest wybór właściwego detergentu. Pamiętajmy, że pluszak będzie miał kontakt ze skórą naszego dziecka, dlatego warto, abyśmy zdecydowali się na łagodny proszek, który jej nie podrażni i nie wywoła reakcji alergicznej.

Jak wyprać pluszaki? Jak wyprać dużego misia?

Jeśli zabawka jest niewielkich rozmiarów, możemy wyprać ją w pralce, ustawiając program prania ręcznego bądź dla delikatnych tkanin. Dzięki temu unikniemy uszkodzenia pluszaka lub przesunięcia się jego wypełnienia. Przed czyszczeniem w maszynie warto włożyć zabawkę do specjalnej siateczki, by uniknąć jakichkolwiek zaciągnięć materiału.

Gdy pluszak naszego dziecka ma niestandardowe rozmiary i nie mieści się w pralce, możemy wyprać go ręcznie. W tym celu musimy wypełnić dużą miską, wannę lub umywalkę letnią wodą, a następnie dodać do niej delikatny środek piorący. Pluszaka powinniśmy dokładnie namoczyć w wodzie, łagodnie wmasowując detergent w plamy. Po starannym wyczyszczeniu maskotki powinniśmy ją dokładnie wycisnąć, pozbywając się nadmiaru wody oraz wysuszyć.

Jakie rzeczy oprócz pluszaków należy prać w delikatny sposób?

Akcesoria należące do naszych maluchów wymagają zastosowania łagodnych substancji piorących, by zachowały swój atrakcyjny wygląd przez dłuższy czas. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na poszczególne elementy garderoby. Komplety, sukienki, legginsy, śpioszki czy spodenki dziecięce również należy prać w odpowiedni sposób, dzięki czemu zadbamy o ich czystość, bez obawy o jakiekolwiek nieestetyczne uszkodzenia.

Jak wyprać pluszaka? Podsumowanie

Pranie maskotek wymaga od nas dużo uwagi oraz delikatności. Ważne jest, abyśmy zastosowali odpowiednie środki czyszczące, ustawili delikatne programy piorące czy zadbali o elementy ozdobne. Dzięki temu zabawki dla dzieci zachowają swój atrakcyjny wygląd, a nasze maluchy będą mogły bawić się nimi przez długi czas.

W pierwszej kolejności przygotujmy pluszaka do prania, wkładając go do zabezpieczającego woreczka, a następnie pralki. Jeśli zabawka naszej pociechy jest zbyt duża lub ręcznie wykonana możemy wyczyścić ją w wannie napełnionej letnią wodą oraz detergentem z łagodnym składem. Istotnym etapem jest suszenie, które najlepiej, aby odbywało się na płasko. Możemy także powiesić pluszaka na sznurku, dzięki czemu nie uszkodzimy futerka.

Zostaw komentarz

Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Nie zostawiłeś swojego wózka tak po prostu, prawda?

Wpisz swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. A kto wie, może nawet wyślemy ci słodki kod rabatowy :)