Obsługa klienta Lista życzeń Lista życzeń -
Zapraszamy do zakupu ubranek i czapeczek jesień/zima

Jak ubrać niemowlaka do samochodu zimą?

Świeżo upieczeni rodzice bardzo często mają kłopot w zdecydowaniu, jak ubrać swojego maluszka w różnych sytuacjach. Na szczęście coraz więcej mówi się obecnie o tym, że skutki przegrzania są znacznie bardziej poważne i długofalowe niż w przypadku, gdy dziecku jest za zimno. Należy mieć to na względzie również w przypadku podróżowania autem. Prawidłowy ubiór w takich okolicznościach ma ponadto znaczenie dla skuteczności ochrony zapewnianej przez fotelik oraz pasy. Zatem – jak ubrać niemowlaka zimą do samochodu?

Jak ubrać niemowlaka do samochodu zimą? O tym musisz pamiętać

Zastanawiając się nad tym, jak ubrać niemowlaka zimą do samochodu, wielu rodziców ma przed oczami wychłodzone wnętrze auta, które stało nieużywane na parkingu czy w garażu przez wiele godzin. Mimo że minie chwila, zanim się ono odpowiednio nagrzeje, należy mieć również na względzie samopoczucie dziecka w momencie, gdy w samochodzie będzie już bardzo ciepło. W takiej sytuacji temperatura z pewnością będzie dorównywała tej, którą utrzymujemy w mieszkaniu, a więc puchowa kurtka zdecydowanie nie będzie na miejscu.

W związku z tym malucha warto ubrać ,,na cebulkę” – świetnie sprawdzą się tutaj ubranka dostępne w naszym sklepie, jako że są tworzone z naturalnych materiałów, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza i komfort termiczny. Wsiadając do samochodu należy zdjąć dziecku kurtkę lub kombinezon, a po zapięciu malucha w razie potrzeby można go przykryć kocykiem lub otulaczem – tego rodzaju akcesoria również znajdziesz w naszej ofercie.

Jak ubrać niemowlaka zimą do samochodu – ryzyko związane z nieodpowiednim ubiorem

W kwestii tego, jak ubrać niemowlaka zimą do samochodu, należy mieć na względzie, że nieodpowiedni ubiór wiąże się nie tylko z ryzykiem przegrzania, ale również ma wpływ na skuteczność ochrony gwarantowanej przez fotelik. Grube ubrania sprawiają, że pasy nie przylegają ściśle do ciała dziecka, tym samym stwarzając niebezpieczeństwo, że w momencie stłuczki wypadnie ono z fotelika. Aby maluszek był maksymalnie bezpieczny, a jednocześnie cieszył się świetnym komfortem termicznym, należy koniecznie zdjąć kurtkę lub kombinezon przed zapięciem pasów. Ta zasada ma zastosowanie niezależnie od tego, w jak długą podróż się wybieramy, a co więcej podobnie powinni postępować sami dorośli, choć nie mówi się o tym zbyt często – w ich przypadku pas powinien być bowiem poprowadzony pod kurtką. W przeciwnym razie również jesteśmy narażeni na to, że pasy nie ochronią nas tak, jak powinny.

Pamiętajmy również, że w bezpieczny fotelik samochodowy należy się wyposażyć jeszcze przed przyjściem dziecka na świat – pierwsza podróż ze szpitala nie może się odbyć bez niego.

Optymalna temperatura w aucie a kwestia tego, jak ubrać niemowlaka do samochodu zimą

Kiedy na zewnątrz panują mrozy, rodzice mają tendencję do maksymalnego rozkręcania ogrzewania. Należy jednak mieć na względzie, że jeśli temperatura we wnętrzu auta będzie się zbyt mocno różniła od tej panującej na dworze, dziecko może doświadczyć szoku termicznego w momencie opuszczania pojazdu. Z tego powodu lepiej jest założyć kilka warstw ubrań i przykryć dziecko otulaczem, aniżeli podkręcać ogrzewanie w pojeździe.

Zostaw komentarz

Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Nie zostawiłeś swojego wózka tak po prostu, prawda?

Wpisz swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. A kto wie, może nawet wyślemy ci słodki kod rabatowy :)