Obsługa klienta Lista życzeń Lista życzeń -
Zapraszamy do zakupu ubranek i czapeczek jesień/zima

Mały pokój dla rodzeństwa w różnym wieku – jakie meble wybrać

Masz dwoje dzieci i tylko jeden mały pokój dla rodzeństwa w różnym wieku? Nic dziwnego, że jego urządzanie spędza Ci sen z powiek, ponieważ trzeba się do tego dobrze przygotować. Mamy jednak dobrą wiadomość – jest to jak najbardziej to możliwe! Nie musisz już martwić się o to, czy metraż będzie wystarczający, musisz jednak odpowiednio go zaaranżować tak, aby można było czuło się w nim swobodnie. Jak urządzić pokój dla rodzeństwa w różnym wieku? Jakie triki można wykorzystać, aby dzieciom było wygodnie? Sprawdź nasze propozycje.

Miejsce do spania – jakie meble do pokoju dziecięcego wybrać?

Wbrew pozorom mała przestrzeń wcale nie musi mocno ograniczać – ważne, aby zastosować kilka zabiegów aranżacyjnych, które sprawią, że pokój nie będzie zagracony ani zbyt ciasny dla dwojga dzieci. Chodzi o to, aby każde z nich znalazło w nim swoją strefę komfortu. Jeśli jedno z rodzeństwa jest wystarczająco duże, aby spać na piętrowym łóżku z drabinką, będzie to bardzo korzystne rozwiązanie w takim pomieszczeniu. Łóżko piętrowe nie zajmuje dużo miejsca, a pociechy śpiące na nim razem będą czuły swoją bliskość i zarazem czuły się bezpiecznie. Nie ulega wątpliwości, że sen w przypadku wciąż dojrzewających maluchów jest bardzo ważny, dlatego trzeba zadbać o ich wygodę, oferując im takie rozwiązania, które zapewnią im wystarczająco dużo miejsca do wypoczynku po dniu pełnym wyzwań i zabaw.

Łóżko piętrowe nie zawsze jest jednak wariantem, na jaki można się zdecydować, szczególnie, gdy w domu są młodsze dzieci, które nie mogą jeszcze korzystać z drabinki. W tej sytuacji możemy postawić na pojedyncze łóżka, które mogą być ustawione dwojako: albo oddalone od siebie nieznacznie i mieszczące się w jednej, sypialnianej części pokoju albo można wydzielić odrębne strefy dla każdego malucha. Drugie rozwiązanie jest o tyle korzystne, że każde z rodzeństwa będzie mieć swoją część pokoju, która niejako będzie do nich należeć i w której będą mogły czuć się komfortowo. Dobrym pomysłem jest także wybór łóżek z szufladami, które pozwolą na przechowywanie pościeli, zabawek lub innych przydatnych rzeczy. Pamiętaj, że dzieci powinny mieć możliwość przybywania w swojej prywatnej sferze, nawet gdy są razem w pokoju – możesz w tym celu wykorzystać ściankę działową, parawan lub bardzo modne namioty tipi w stylu skandynawskim, które znajdziesz w naszej ofercie w wielu wzorach i kolorach.

Miejsce do nauki – jakie biurka i krzesła wybrać?

Urządzanie pokoju dla rodzeństwa to nie lada wyzwanie – nie tylko pod względem strefy sypialnianej, ale także miejsca do nauki. Nawet jeśli Twoje dzieci są jeszcze bardzo małe, to i tak powinny mieć przestrzeń na rozwijanie kreatywności, naukę pisania i czytania, rysowanie czy lepienie z plasteliny. W przypadku małego pokoju dla rodzeństwa w różnym wieku, należy postawić na mały stolik z krzesełkiem dla młodszego i większe biurko z krzesłem dla starszego potomka. Maluchom w zupełności wystarczą dwa stoliki, a nastolatkom dwa biurka. Możesz wybrać klasyczne rozwiązanie, czyli drewniane biurko, takie jak tutaj:
https://ohbabe.pl/Biurko-i-krzeselko-dzieciece-Komplet-Z-naturalnej-sklejki-z-drewna-finskiego-p3874. Taki model pomieści dodatkowo przybory do nauki lub książki i będzie pasował do skandynawskiej stylistyki w pokoju dzieci. Zestaw biurka i krzesła będzie więc funkcjonalny i dopasowany stylistycznie.
Jeśli w pokoju jest więcej miejsca, a Ty wolisz bardziej nietypowe rozwiązania, postaw na inny model z naturalnej, fińskiej brzozy – https://ohbabe.pl/2w1-Biurko-i-laweczka-dziecieca-Z-naturalnej-sklejki-z-drewna-finskiego-p3877, czyli biurko i ławkę w jednym – fantazyjny kształt przypominający misia z pewnością podbije serca najmłodszych i sprawi, że chętniej będą spędzać czas w kreatywny sposób, ucząc się nowych rzeczy i nabywając nowych umiejętności. Pamiętaj, aby wysokość biurek lub stolików dostosować odpowiednio do wieku swoich dzieci, zaś krzesełka powinny gwarantować im odpowiednią postawę ciała podczas siedzenia. Miejsce do nauki powinno być zlokalizowane niedaleko naturalnego źródła światła, ale nie zapomnij również o sztucznym oświetleniu w postaci lampek biurowych.

Biurko dziecięce – Z naturalnej sklejki z drewna fińskiego

Biurko dziecięce – Z naturalnej sklejki z drewna fińskiego

Miejsce do zabawy – drobne przechowywanie kluczem do sukcesu

Dwoje dzieci w jednym pokoju oznacza dwa razy więcej zabawek – właśnie dlatego musisz wybierać meble, które będą w pełni funkcjonalne i pozwolą Ci przechowywać wiele przedmiotów. Stawiaj na meble z szufladami i pojemnymi szafkami. Z łatwością znajdziesz je w naszej ofercie na naszej stronie internetowej: https://ohbabe.pl/category/?code=404&q=Szafka#top. Może je łączyć modułowo, a ich pojemność sprawia, że zabawki nie będą wciąż leżeć na podłodze. Delikatna stylistyka szafek wpasuje się do pokoju urządzonego w minimalistycznym, skandynawskim tonie.

Personalizacja mebli i przestrzeni, czyli razem, a jednak osobno

To naturalne, że każde z dzieci chciałoby mieć swoją prywatną przestrzeń, a mały pokój dla rodzeństwa w różnym wieku może okazać się dla nich niewystarczający. Mimo to, jeśli nie masz możliwości zapewnić im osobnych pokojów, bierz pod uwagę ich pragnienia w zakresie urządzania ich własnej strefy. Pozwól im wybierać kolory – wiele mebli z naszej oferty dostępnych jest w wielu barwach i odcieniach. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą mebli dziecięcych.

Stolik dziecięcy – Okrągły

Stolik dziecięcy – Okrągły

Krzesełko dziecięce – MISIO

Krzesełko dziecięce – MISIO

Zostaw komentarz

Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Nie zostawiłeś swojego wózka tak po prostu, prawda?

Wpisz swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. A kto wie, może nawet wyślemy ci słodki kod rabatowy :)