Obsługa klienta Lista życzeń Lista życzeń -
Zapraszamy do zakupu ubranek i czapeczek jesień/zima

Bujak dla dziecka – od kiedy się w niego zaopatrzyć?

Małe dzieci korzystają z różnych zabawek i produktów, które wspomagają je w rozwoju. Na rynku można się spotkać z naprawdę ciekawymi akcesoriami – na szczególną uwagę zasługują bujaki. Dlaczego warto się nimi zainteresować i w jakim wieku powinien być maluch, żeby z nich korzystać w bezpieczny sposób? Zapraszamy do lektury!

Bujak dla dziecka – dlaczego warto go kupić?

Bujak dla dziecka jest produktem uniwersalnym. Sprawdzi się zarówno w przypadku dziewczynek, jak i chłopców. Dlaczego jednak jest to akcesorium tak uwielbiane przez maluchy? Warto mieć świadomość, że bujanie jest dla malca uspokajające. Jest to związane z faktem, że w okresie płodowym malec cały czas jest lekko huśtany, kiedy mama w ciąży wykonuje codzienne czynności, takie jak chociażby chodzenie. Podświadomie więc ruch ten jest znany dziecku, a więc wpływa na jego radosny nastrój oraz zrelaksowanie. Przy tym wszystkim bujanie jest po prostu ciekawą formą zabawy!

Bujak dziecięcy 2w1 ROCKER XXL – Brzoza fińska

Bujak dziecięcy 2w1 ROCKER XXL – Brzoza fińska

Bujak dla dziecka – od kiedy go stosować?

Na rynku można znaleźć bujaki przeznaczone dla maluchów w różnych wieku, dlatego ciężko powiedzieć, że dany wiek jest graniczny dla wszystkich produktów. Na przykład można się spotkać z różnymi modelami przeznaczonymi dla niemowląt. Zwykle mają formę fotelika i posiadają pasy bezpieczeństwa, dlatego zapobiegają wypadnięciu malucha. Sprawdzają się szczególnie dobrze w momencie, w którym np. opiekun chce na chwile spuścić pociechę z oczu i na przykład zająć się przygotowywaniem posiłku. Niemowlak będzie się spokojnie huśtać w pobliżu rodzica, a ten bez obaw o jego bezpieczeństwo zrobi coś do jedzenia.
Istnieją także bujaki dla starszych dzieci, na przykład trzylatków. Ich forma jest już odrobinę inna od wspomnianych wyżej produktów, ponieważ mają kształt litery „u” i często nie posiadają pasów. Malec jest jednak na tyle duży, że może się bawić bez większego ryzyka upadku. Stosowanie tego rodzaju bujaków pozytywnie wpływa na rozwój równowagi oraz koordynacji ruchów. Podczas zabawy z tego rodzaju produktami używa się większości mięśni, dlatego tym bardziej warto z nich skorzystać.

Warto pamiętać, żeby zawsze wybierać produkty wykonane z dobrej klasy materiałów, ponieważ wątpliwej jakości mebelki mogą szybko się zniszczyć, a czasami stanowić nawet zagrożenie dla maluszka (np. kiedy materiał nie ma atestów – w końcu skóra dziecka jest podatna na podrażnienia i reakcje alergiczne).

Mata do bujaka – Grafitowa certyfikowana bawełna

Mata do bujaka – Grafitowa certyfikowana bawełna

Bujak dla dziecka drewniany

Drewniany bujak dla dziecka jest bardzo dobrym pomysłem dla każdej pociechy, która ma około trzy lata. Główną zaletą tego rodzaju produktów jest fakt, że drewno jest materiałem naturalnym, który nie wywołuje reakcji alergicznych. Ze względu na swoją wytrzymałość może przetrwać nawet intensywne użytkowanie. Warto wspomnieć, że drewniany bujak jest idealnym pomysłem na prezent dla pociechy wychowywanej zgodnie z nurtem Montessori.

Sprawdź nasz bujak drewniany dla dziecka 3w1

Oferujemy bardzo ciekawy produkt, którym jest drewniany bujak dla dziecka, który wyróżnia się pod względem różnorodności zastosowań. Oczywiście, zgodnie ze swoją nazwą jest to bujak. Wykonano go z drewna i wyposażono w boczne zabezpieczenia, co zapobiega ewentualnemu wypadnięciu malca z akcesorium podczas zabawy. Po bokach znajdują się także wygodne uchwyty. Jakie są jednak pozostałe funkcje tego produktu?

Omawiany bujak drewniany dla dziecka może także pełnić rolę drabinki. Ma kształt litery „u”, dlatego jeśli odwróci się go do góry nogami, maluch będzie mógł ćwiczyć wspinaczkę. To bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich dzieci, które lubią aktywne spędzanie czasu. Co więcej, produkt sprawdzi się też w roli biurka, kiedy odwróci się go bokiem i przymocuje dodatkowy blat. Powyższe cechy sprawiają, że jest to akcesorium idealne do niewielkich pomieszczeń. Trzy ciekawe funkcje tego jednego produktu sprawiają, że urządzenie pokoju pociechy nie będzie trudne!

Drewno użyte do produkcji akcesorium (brzoza fińska) pochodzi od sprawdzonych dostawców. Do tego wyróżnia się pod względem wytrzymałości. Bujak dla dziecka może być również używany przez dwoje maluchów. Ciekawa forma produktu przyciąga i zachęca do zabawy, a mnogość zastosowań sprawia, że malec nie znudzi się nim przez długi czas.

Korzystanie z bujaka może być jeszcze ciekawsze, ponieważ w naszej ofercie znajdziesz także maty do wyłożenia produktu. Dzięki nim dziecku będzie jeszcze wygodniej. Mebelek może się stać nawet ulubionym miejscem do popołudniowych drzemek!

Zapewniamy, że kupując u nas możesz, liczyć na najwyższą jakość wykonania. Z tego powodu bujak na pewno dobrze sprawdzi się dla Twojego dziecka oraz odwiedzających go kolegów i koleżanek. Pragniemy zaznaczyć, że wszystkie produkty dostępne w ofercie sklepu są tworzone z naturalnych oraz ekologicznych materiałów, ponieważ zależy nam na środowisku. Wszystkie zamówienia realizujemy tak szybko, jak to możliwe, a każda przesyłka jest profesjonalnie zabezpieczana na czas transportu.

Bujak dziecięcy 3w1 ROCKER XXL z brzozy fińskiej

Zostaw komentarz

Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Nie zostawiłeś swojego wózka tak po prostu, prawda?

Wpisz swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. A kto wie, może nawet wyślemy ci słodki kod rabatowy :)