Obsługa klienta Lista życzeń Lista życzeń -
Zapraszamy do zakupu ubranek i czapeczek jesień/zima

Jak udekorować meble dla dzieci?

Urządzanie pokoju dziecięcego sprawia wiele przyjemności rodzicom, którzy na względzie mają przede wszystkim komfort swojego dziecka, dlatego starają się wybierać takie meble i akcesoria, które są w pełni bezpieczne, a do tego dostosowane do potrzeb malucha. Niezależnie od tego, czy chodzi o noworodka, czy o kilkulatków, rodzice zawsze stawiają na wygodę i bezpieczeństwo, ale nie mniej istotne jest także to, aby otoczenie, w którym najmłodszy się znajduje, pozwalało mu na wypoczynek, naukę nowych umiejętności i swobodną zabawę. Aby zapewnić mu to, co najlepsze, z pewnością warto wybrać takie meble do pokoju dziecięcego, które pomogą w rozwijaniu swojej kreatywności i poznawaniu świata. W tym wypadku każdy rodzic, ale też każde dziecko, ma jednak prawo do własnej wizji i dlatego inaczej wyobraża sobie idealny pokój. Jak udekorować meble dziecięce tak, aby odzwierciedlały charakter i upodobania naszej pociechy? Gdzie znaleźć produkty, które to umożliwiają? Na te pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części artykułu.

[image_with_animation image_url=”3102″ animation=”Fade In” hover_animation=”none” alignment=”” border_radius=”none” box_shadow=”none” image_loading=”default” max_width=”100%” max_width_mobile=”default”]

Meble z naturalnego drewna – doskonała podstawa do dalszych dekoracji

Kiedy planujesz dekorowanie mebli dla dzieci, powinieneś zacząć od wyboru takich materiałów, które to umożliwiają. Nie sprawdzą się zatem meble lakierowane, pokryte farbą, stylizowane lub będące wykonane w danym stylu architektonicznym, a nawet meble z tworzywa sztucznego. Doskonałą bazą do zdobień będą natomiast delikatne meble wykonane z naturalnego, surowego drewna – znajdziesz takie m.in. w ofercie polskiej marki Oh Babe. Meble dla dzieci dostępne w sklepie internetowym firmy tworzone są z miłości do maluchów, dlatego do ich wykonania w pracowni wykorzystuje się jedynie w pełni bezpieczne surowce, których jakość potwierdzona jest odpowiednimi certyfikatami. Drewno fińskiej brzozy, z którego powstaje większość produktów marki Oh Babe jest jasne, delikatne i w prosty sposób można zmienić jego wygląd, malując je na dowolny kolor lub dodając do niego kolejne zdobienia. Sklep internetowy proponuje wiele wzorów i kolorów mebli do pokoju dziecięcego, w tym krzesełka, stoliki, bujaki, pomocniki kuchenne, biurka, ławki, szafki czy drabinki, a oferta wciąż jest poszerzana o nowe produkty.

Sprawdź meble dziecięce w naszej ofercie.

Bujak dziecięcy 3w1 ROCKER XXL – Brzoza fińska

Jak udekorować meble dla dzieci, aby podobały się maluchowi?

Przede wszystkim, jeśli planujesz ich udekorowanie, również w tej kwestii liczy się bezpieczeństwo, dlatego staraj się unikać ozdób, które mogłyby dziecku zaszkodzić – nie stosuj chemikaliów, nie używaj małych elementów, które dziecko mogłoby przypadkiem połknąć, ani zdobień, które łatwo można zerwać. Sprawdzą się natomiast naklejki, naszywki, dekoracje tekstylne DIY z naturalnych materiałów, takich jak len, bawełna organiczna czy juta (wiele filmów instruktażowych znajdziesz w Internecie) – możesz wykonać z nich frędzle, owinąć mebel materiałem lub uszyć dodatkową poduszkę. Bardzo lubiane, zarówno przez rodziców, jak i przez dzieci na wczesnym etapie nauki, są także dekoracje, które przy okazji będą uczyć, na przykład papierowe litery alfabetu lub cyfry. Możesz także pomalować mebel na ulubiony kolor dziecka lub napisać na nim farbą coś, co będzie mu się miło kojarzyło. Jeśli maluch ma ulubione zwierzę, możesz przyozdobić meble takim wizerunkiem, z pewnością spodoba mu się takie rozwiązanie. Podobnie z bohaterami z ulubionych bajek – taka dekoracja będzie bardzo atrakcyjna dla dziewczynek i chłopców, którzy lubią utożsamiać się ze znanymi postaciami. Wyposażenie pokoju w produkty z naturalnego drewna daje wiele możliwości, a naturalna i oryginalna forma również może pomóc w stworzeniu wymarzonego biurka czy szafki. Jeśli wciąż nie masz pomysłu na to, jak udekorować meble dla dzieci, spróbuj wykorzystać to, że deski i blaty, z których są złożone, przedstawiają konkretny wizerunek – misia, królika czy chmury. Wystarczy, że domalujesz z dzieckiem kilka detali, na przykład oczy i buzię, a mebel sam nada Twojemu pomysłowi odpowiednią oprawę.
Pamiętaj, że dekorowanie mebli dla dzieci to przede wszystkim doskonała zabawa, dlatego zaangażuj swojego malucha w kreatywną pracę, także z tego powodu, że to przede wszystkim jemu efekt ma się podobać. Zobaczysz, że kolejne kąty w pokoju również będą się szybko zmieniały.

Krzesełko dziecięce – Miś drewniane

Zobacz nasze mebelki

Zostaw komentarz

Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Nie zostawiłeś swojego wózka tak po prostu, prawda?

Wpisz swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. A kto wie, może nawet wyślemy ci słodki kod rabatowy :)