Obsługa klienta Lista życzeń Lista życzeń -
Zapraszamy do zakupu ubranek i czapeczek jesień/zima

Jak ubrać dziecko na chrzciny?

Chrzest to wyjątkowa uroczystość o podniosłym charakterze. Nic dziwnego, że rodzicom jak najbardziej zależy na tym, aby ich pociecha prezentowała się świetnie. Odpowiednie ubranie dziecka do chrztu może być jednak zadaniem niełatwym, a w trakcie tego przedsięwzięcia obowiązują przecież inne reguły, niż w przypadku ubierania osoby dorosłej. Dziecku powinno być przede wszystkim wygodnie. Pojawia się więc pytanie nurtujące wielu rodziców: jak ubrać dziecko na chrzest?

Jak ubrać dziecko na chrzciny?

Nie ulega wątpliwości, że chrzest może być pierwszą wielką uroczystością, na której znajdzie się dziecko. Okazja jest w takim przypadku podwójna, bo maluch znajduje się w centrum uwagi, a przyjęcie chrztu dotyczy przecież przede wszystkim jego. Nic więc dziwnego, że dobranie odpowiedniego ubranka na tę okoliczność może sprawiać wielu rodzicom niemałe problemy. Chrzest jest szczególnym świętem, a więc nie sposób wykorzystać ubranek przeznaczonych na codzienny spacer. Idąc tym tokiem myślenia, na rynku od lat pojawia się wiele klasycznych propozycji ubranek chrzcielnych, przeznaczonych specjalnie na tę okazję. W przypadku dziewczynek można mieć do czynienia z bardzo ozdobnymi sukienkami, w których nie brak przepychu związanego z tiulem i koronkami. U chłopców moda chrzcielna proponuje tradycyjne białe szatki lub też ubranka dla dzieci imitujące wygląd garnituru czy też spodni z szelkami.

Komplet dziecięcy – Koszula i spodnie z szelkami – Biały i beżowy organiczny len

Komplet dziecięcy – Koszula i spodnie z szelkami – Biały i beżowy organiczny len

Takie ubranka z pewnością wzbudzają zainteresowanie gości, lecz czy powinien być to najważniejszy punkt tego wyjątkowego dnia? Warto pamiętać, że liczy się przede wszystkim sam komfort dziecka. Jego dobre samopoczucie wpływa przecież bezpośrednio na przebieg całej uroczystości. Maluch, któremu nie będą odpowiadały panujące warunki, szybko to zamanifestuje. Zastanawiasz się, jak ubrać dziecko na chrzciny? Pamiętaj, że najważniejsza jest jego wygoda. Czasem warto zrezygnować z teatralnych przebrań na rzecz wygodniejszych ubrań, dzięki którym komfort dziecka przez cały dzień pozostanie na odpowiednim poziomie.

Jak ubrać dziecko na chrzest w zimie?

Odpowiedni ubiór dziecka na taką wyjątkową okazję, powinien być oczywiście dostosowany do panującej pory roku. Zdarza się, że rodzice czekają z przeprowadzeniem tego procesu do cieplejszych miesięcy, jednak w tej kwestii nie ma ścisłych reguł stosowności. Coraz częściej uroczystości tego rodzaju są przeprowadzane również w zimniejszych miesiącach, gdy temperatura na zewnątrz znacząco spada. Pojawia się wówczas pytanie: jak ubrać dziecko na chrzest w zimie?

Pogoda w takich porach roku potrafi być zmienna. Panujący klimat potrafi nas zaskoczyć i nie można jednoznacznie przewidzieć, jakie warunki będą panowały w dniu uroczystości. Warto więc kierować się niezmienną zasadą ubierania dziecka w formie warstwowej. Taki proces pozwala wygodnie modyfikować ubiór w razie potrzeb – jeśli będzie zbyt zimno, z łatwością możesz dołożyć kolejne warstwy, aby odpowiednio ogrzać dziecko. W odwrotnej sytuacji również nie ma przeszkód ku temu, aby którąś warstwę zdjąć.

Co zrobić, żeby system warstwowego ubierania dziecka zadziałał bez zbędnych komplikacji? Skorzystaj z naszych miękkich ubranek dziecięcych, wśród których znajdziesz także gustowne okrycia wierzchnie. Dzięki swojemu designowi świetnie nadadzą się także do chrztu.

Bluzka i legginsy dziecięce – Szara organiczna bawełna

Bluzka i legginsy dziecięce – Szara organiczna bawełna GOTS

Jak ubrać dziecko na chrzest latem?

Rodzice, którzy zaplanowali chrzest swojego dziecka na miesiące letnie z pewnością nie mają problemu związanego z dostosowaniem odpowiedniego ubioru. Rzeczywiście, cieplejsze pory roku mogą sprawiać mniej kłopotu w kwestii doboru odpowiedniego stroju. Jednak i tutaj obowiązuje naczelna zasada dotycząca wygody, ponieważ nie należy przesadzać z wymyślnością wybranych zestawów. Latem wybierz ubranka z przewiewnych materiałów, aby nie doszło do przegrzania.
Niezależnie od pory roku, starsza pociecha powinna być ubrana maksymalnie wygodnie, w sposób dostosowany do temperatury na zewnątrz.

Bluzka i spodenki dziecięce – Komplet – Naturalny muślin organicznyBluzka i spodenki dziecięce – Komplet – Naturalny muślin organiczny

Zostaw komentarz

Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Nie zostawiłeś swojego wózka tak po prostu, prawda?

Wpisz swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. A kto wie, może nawet wyślemy ci słodki kod rabatowy :)