Obsługa klienta Lista życzeń Lista życzeń -
Zapraszamy do zakupu ubranek i czapeczek jesień/zima

Jak ubrać dziecko kiedy idziemy na spacer?

Mogłoby się nam wydawać, że ubranie dziecka na długi spacer nie jest trudnym zadaniem. Jednak, aby odpowiednio ubrać naszą pociechę, musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Wokół tego tematu rodzi się wiele kontrowersji, które wynikają z różnego podejścia do sprawy rodziców. W naszym artykule odpowiemy na pytanie, jak ubrać dziecko na dwór i rozważymy różne opcje, jakie wybrać można w zależności od pogody.

Jak ubrać dziecko na spacer?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ jest wiele kwestii mających wpływ na tę decyzję. Jedną z głównym jest chociażby pogoda. Wiadomo, że latem nie założymy naszej pociesze kurtki ani grubego swetra. Co więcej, każdy z nas ma inny gust i preferencje, dlatego sam wybiera rzeczy, które kupuje swoim dzieciom. Jednak istnieje kilka zasad, którymi możemy się kierować podczas pójścia na spacer.

Po pierwsze – warstwy

Pamiętajmy o tym, aby nie ubierać dziecku zbyt wielu warstw. Nie jest prawdą, że podczas spaceru należy otulić malucha wszystkim, co mamy pod ręką, żeby tylko się nie przeziębiło. Przegrzanie naszej pociechy jest bardziej szkodliwe i wpływa na obniżenie odporności. Dlatego pamiętaj, że mniej, znaczy więcej. Nie martw się, jeśli Twojemu maluchowi będzie za zimno, na pewno w ekspresowym tempie da Ci o tym znać. Natomiast w przypadku najmłodszych dzieci przegrzanie organizmu jest niebezpieczne i może mieć poważne konsekwencje dla jego zdrowia.

Po drugie – bez przesady

Często staramy się założyć dziecku dodatkową warstwę ubrań – o jedną więcej, niż sami mamy na sobie. Jednak ma to sens tylko w przypadku, kiedy czujemy się w swoim ubiorze w sam raz, czyli nie jest nam ani za ciepło, ani za zimno. Ponadto zasada ta dotyczy jedynie niemowląt. Większe dzieci możemy ubierać tak samo grubo, jak nas, a być może nawet lżej. Wszystko zależy od wykonywanej przez nie aktywności. Podczas gdy my obserwujemy bawiącą się pociechę, jej organizm jest dużo bardziej zgrzany niż nasz.  W takiej sytuacji warto ubrać dziecko lżej, aby się zbytnio nie przegrzało.

Po trzecie – nakrycie głowy

Nie zapominajmy o założeniu dziecku odpowiedniego do pory roku nakrycia głowy. Czapka dziecięca oraz komin pod szyję w śmietankowym kolorze będą idealnym dopełnieniem każdego okrycia wierzchniego Twojego dziecka.

Czapka dziecięca oraz komin pod szyję w śmietankowym kolorze

Natomiast na jesień warto zaopatrzyć się w bawełnianą czapkę dziecięcą i chustę pod szyję w pięknym brązowym odcieniu.

Bawełniana czapkę dziecięcą i chusta pod szyję w kolorze brązowym

Pamiętajmy jednak o poprzednich zasadach, czyli o tym, by nie zakładać maluchowi czapki, jeśli na dworze panuje temperatura powyżej 20 stopni Celsjusza. Nie przyniesie to dobrych rezultatów, a spowoduje spocenie się malucha i jego przegrzanie.

Idziemy na spacer! Jak ubrać dziecko?

Żeby zapewnić dziecku komfort podczas spaceru, nie możemy zakładać mu dużej liczby warstw, które jedynie obciążą i ograniczą jego ruchy – warto zapewnić im jak największą swobodę biegania. Jeśli możesz, wybieraj ubrania z naturalnych włókien, które posiadają właściwości higroskopijne i przepuszczają powietrze, co ograniczy pocenie się malucha. Ponadto sztuczne materiały mogą uczulić nasze dzieci. Są to kluczowe kwestie, które umożliwią dziecku dobrą zabawę w czasie spaceru i zapewnią mu radość z biegania z przyjaciółmi.

Jak ubrać dziecko na spacer zimą?

Pamiętajmy o wszystkich zasadach, które zostały poruszone wcześniej, i nie ubierajmy dziecka zbyt grubo. Może nam się wydawać, że jeśli nie założymy wielu warstw, to nasza pociecha zmarznie. Jednak, jak już wiemy, nic bardziej mylnego. Przegrzanie organizmu może doprowadzić do poważnych konsekwencji, które będą niebezpieczne dla zdrowia malucha. Nie zapominajmy także o tym, że dla dziecka zima nie jest powodem do zmniejszenia aktywności na dworze. Maluchy biegają, bawią się w chowanego, a kiedy pojawia się śnieg, zaczynają mieć jeszcze więcej pomysłów. Jeśli w tym czasie dziecko będzie miało na sobie zbyt dużo ubrań, na pewno nie będzie czuło się swobodnie podczas zabawy.

Jak ubrać dziecko na dwór latem?

Przegrzanie może nastąpić przede wszystkim latem, kiedy na dworze jest upał, a nasze dziecko bawi się i biega razem z przyjaciółmi. Pozwólmy, aby nasza pociecha mogła swobodnie spędzać czas na powietrzu i załóżmy jej coś cienkiego. W przypadku niemowlaka doskonałym wyborem będą body, które zapewnią maluchowi odpowiednie zabezpieczenie przed zimnem, a jednocześnie nie przyczynią się do przegrzania jego organizmu. Podczas przebywania na słońcu warto zaopatrzyć swojego malucha w cienką chustkę lub kapelusz, który ochroni jego głowę przed gorącymi promieniami.

Jak ubrać dziecko na spacer jesienią?

Jesień jest trudnym okresem, który nazywany jest przejściowym. Przysparza on wielu problemów rodzicom, którzy nie wiedzą, jak odpowiednio ubrać dziecko, aby zdradliwa pogoda nie wpłynęła negatywie na jego stan zdrowia. Zasada jest taka jak zimą. Nie zakładajmy naszym maluchom zbyt wielu warstw, ponieważ nie przyczynimy się do ich dobrego samopoczucia, a jedynie ograniczymy im swobodę ruchu. Najbardziej wrażliwe na zmiany temperatury są niemowlaki, dlatego w ich przypadku warto ubrać je w jedną warstwę ubrań więcej niż samych siebie.

Jak ubrać dziecko na dwór wiosną?

Wiosna jest jedną z najpiękniejszych, ale także najbardziej kapryśnych pór roku. Pamiętajmy, że choć z pozoru ciepłe i piękne, wiosenne dni podobnie jak i te jesienne mogą być bardzo zdradliwe. Wiosną dochodzi do częstych zmian temperatury i warunków pogodowych, co może mieć negatywny wpływ na zdrowego naszego malca. W takiej sytuacji ubiór warto dopasować do poszczególnych dni, a na każdy spacer zabierać ze sobą dodatkowe ubrania na zmianę w razie nagłej zmiany temperatury. W ten sposób uchronimy nasze dziecko zarówno przed przegrzaniem, jak i przed zmarznięciem.

Jak ubrać dziecko na spacer? Podsumowanie

Wybór ubrania dla naszej pociechy jest bardzo ważną decyzją, ponieważ przekłada się na jej zdrowie. Wszystko zależy od temperatury panującej na dworze, która jest bezpośrednio związana z porą roku, a także z klimatem. Coraz częściej możemy obserwować gwałtowne zmiany warunków atmosferycznych w czasie każdej z pór roku. Dlatego trudno jednoznacznie określić, jak ubrać dziecko na dwór – ma na to wpływ wiele czynników, w tym gust i podejście rodziców. Warto jednak pamiętać, aby nie ubierać malucha zbyt grubo, ponieważ przegrzanie może mieć poważniejsze konsekwencje niż zmarznięcie.

Zostaw komentarz

Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Nie zostawiłeś swojego wózka tak po prostu, prawda?

Wpisz swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. A kto wie, może nawet wyślemy ci słodki kod rabatowy :)