Obsługa klienta Lista życzeń Lista życzeń -
Zapraszamy do zakupu ubranek i czapeczek jesień/zima

Kącik dla niemowlaka w małej sypialni – na jakie rozwiązania postawić?

Każde dziecko potrzebuje dla siebie odrobinę przestrzeni. Niestety nie wszystkie rodziny dysponują mieszkaniem o sporym metrażu lub chcą przebywać z dzieckiem w jednym pomieszczeniu. Z tego powodu warto wydzielić pewien sektor na rzecz malucha, jednak jak to zrobić, żeby przestrzeń nadal była funkcjonalna i nie wyglądała na zagraconą. W niniejszym tekście podpowiadamy, jak urządzić kącik dla niemowlaka w małej sypialni.

Kącik dla niemowlaka w małej sypialni rodziców

Kącik dla niemowlaka to miejsce, w którym można pozostawić dziecko, mając pewność, że jest bezpieczne i nie będzie się nudzić. Zwykle jest to niewielki, wydzielony fragment podłogi. Najczęściej ustawia się go w pobliżu łóżeczka, o ile ono również znajduje się w sypialni rodziców. W wielu przypadkach kłopotliwy jest mały metraż, ponieważ sprawia on, że wykorzystanie dodatkowych, małych mebelków czy stworzenie bardziej zaawansowanych konstrukcji nie jest możliwe. Istnieje jednak masa ciekawych rozwiązań.

Kącik dla niemowlaka w małej sypialni – pomysły

Wielu rodziców, którzy dysponują większym mieszkaniem, nadal wolą wydzielić kącik dla niemowlaka w małej sypialni, w której sami śpią. Dlaczego? To przede wszystkim większy komfort psychiczny dla opiekunów, ponieważ nie muszą cały czas obawiać się, co dzieje się z maluchem po drugiej stronie domu. Co więcej, także maluch może być spokojniejszy, wiedząc, że jego rodzice są w pobliżu.

Jeśli pociecha ma spać obok rodziców, to najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z niewielkiego łóżeczka, najlepiej dostawnego do łóżka samych rodziców. Tego rodzaju produkty mają regulację wysokości, a do tego dają opiekunom ciągły dostęp do maluszka, ponieważ ścianka od ich strony może być zdemontowana. W pobliżu powinno się znaleźć miejsce do przewijania. Kącik musi być wygodny także dla Ciebie, dlatego interesującym pomysłem jest skorzystanie z organizerów, koszyczków czy szufladek na pieluszki, chusteczki i kosmetyki.

Jednak faktyczny kącik dla niemowlaka w małej sypialni to kawałek pomieszczenia, po którym dziecko będzie mogło się poruszać, oczywiście na ile będzie mogło. Warto zadbać o estetyczny wygląd miejsca, ponieważ każdy czuje się bardziej komfortowo w przestrzeni, która jest urządzona w sposób estetyczny. Z tego powodu można postawić na ładne pluszaki, akcesoria dekoracyjne (np. kwiaty) czy obrazy bądź plakaty na ścianie.

Prostym pomysłem jest rozłożenie koca lub specjalnej maty na kawałku podłogi, jednocześnie ustawiając w jego obrębie pluszowe maskotki, grzechotkę czy inne lubiane przez dziecko przedmioty, które są bezpieczne i zainteresują malca. Ciekawy efekt daje powieszenie nad omawianym kącikiem lampek, takich jak na choinkę. Dają niewiele kolorowego światła, które będzie przyciągać uwagę niemowlęcia.

Kupując rzeczy wykonane z tekstyliów, warto wybierać wyłącznie te wykonane ze sprawdzonych materiałów, najlepiej posiadających atesty. Skóra niemowląt jest wyjątkowo delikatna, dlatego wątpliwej jakości tkaniny mogą ją podrażnić.

Mata do tipi dziecięcego – beżowa pikówka bawełnianaMata do tipi dziecięcego – Beżowa boho plaster miodu – Certyfikowana pikówka bawełniana

Kącik dla niemowlaka w małej sypialni – ciekawe produkty

Tipi namiot dziecięcy – Beżowy boho | TEEPEE dla dzieci

Tipi namiot dziecięcy – TEEPEE – Beżowy boho

Namiot tipi to bardzo ciekawy sposób na zaaranżowanie małego kącika dla niemowlaka w sypialni rodziców. Zazwyczaj podstawa takich produktów ma wymiary 100 x 100 cm, dlatego wystarczy poświęcić zaledwie metr kwadratowy przestrzeni, żeby zapewnić maluchowi ciekawe miejsce do spędzania czasu. Wzornictwo takiego akcesorium bazuje na oryginalnych tipi, czyli indiańskich namiotach o przekroju ostrosłupa. W tipi maluch może trzymać swoje ulubione pluszaki czy lalki. Co więcej, tego rodzaju produkty są doceniane nie tylko przez niemowlęta, ale również starsze dzieci. Wnętrze do namiotu jest zamykane, dlatego maluszek może schować się przed opiekunami. Warto zapewnić pociesze pełen komfort, dlatego podłoga wewnątrz tipi powinna zostać wyścielona kocykami albo matą. To szczególnie istotne zimą – dzięki temu malec będzie mógł nawet bezpiecznie drzemać w swojej nowej kryjówce. Beżowy kolor tkaniny jest bardzo miły dla oka, a konstrukcja produktu prosta, dlatego rodzic może go dowolnie składać i rozkładać, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Torba z funkcją maty – Śmietankowa bawełna w jaskółki/musztardowy wafel bawełniany

Torba z funkcją maty – Śmietankowa bawełna w jaskółki/musztardowy wafel bawełniany

To wyjątkowy produkt, który może jednocześnie pełnić dwie funkcje – torby oraz maty dla maluszka. Z tego powodu sprawdzi się nie tylko w przypadku aranżowania kącika dla niemowlaka w małej sypialni, ale także w podróży, w ramach pikniku etc. Średnica maty wynosi 110 cm, dlatego również nie zabierze sporo miejsca w pomieszczeniu, a nadal pozwoli dziecku bezpiecznie spędzać czas na podłodze. Co istotne, mata o ślicznym wzorze w jaskółki posiada warstwę silikonowego wypełnienia z certyfikatem OEKOTEX. Jest bardzo miękka oraz przyjemna w dotyku. Użyte w produkcji tkaniny są odpowiednie dla skór alergicznych i atopowych. Po złożeniu w torbę można w nią zapakować zabawki dziecka.

Zostaw komentarz

Należy pamiętać, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem

Nie zostawiłeś swojego wózka tak po prostu, prawda?

Wpisz swoje dane poniżej, aby zapisać swój koszyk na później. A kto wie, może nawet wyślemy ci słodki kod rabatowy :)