Sen jest bardzo ważnym elementem życia każdego człowieka, a w szczególności dziecka. Nocą maluch zbiera energię potrzebną na kolejny dzień pełen nowych doświadczeń i aktywnego spędzania czasu. Wbrew pozorom jednym z bardziej istotnych czynników wpływających na jakość snu jest bielizna pościelowa. W takim razie jaką wybrać pościel dla dziecka?
Bielizna pościelowa jest bardzo ważnym elementem wyposażenia dziecięcej sypialni. Warto mieć świadomość, że skóra najmłodszych jest bardzo delikatna, dlatego nie każdy materiał sprawdzi się dobrze. Wątpliwej jakości tkaniny mogą powodować podrażnienia, przez co maluszek będzie mieć problem z zasypianiem. Ponadto będzie niewyspany o poranku, a to z kolei może powodować większe rozdrażnienie i gorsze przyswajanie nowych informacji, co jest szczególnie niekorzystne dla niemowląt. Ważne jest również, jaki materiał na pościel dla dziecka zostanie użyty w produkcji. Powinien być odpowiednio przewiewny, żeby nie doprowadzać do nadmiernego pocenia. Z drugiej strony musi zapewniać dobrą izolację termiczną, aby maluchowi było ciepło podczas chłodniejszych nocy.
Jaką pościel wybrać dla dziecka?
Bardzo ważnym i podstawowym aspektem przy wyborze pościeli dla malucha jest jej rozmiar. Dla najmłodszych niemowląt polecamy egzemplarze 70 x 60 cm. Później zaleca się kupowanie tych o wymiarach 135 x 100 cm. Model wystarczy na dłuższy czas, nie będzie jednak zbyt duży dla dziecka. Uznaje się, że są one wskazane dla pociech w okolicach piątego roku życia. Dla malców w wieku około 10 lat można już kupować modele takie, jakich używają dorośli, czyli o długości 200 cm i szerokości adekwatnej do łóżka.
Co prawda niniejszy tekst dotyczy pościeli, jednak nie można nie wspomnieć o kołdrze. Warto zwracać uwagę na materiał wykonania. Na przykład wełna jest niesamowicie ciepła, jednak ze względu na swoje właściwości może wywoływać reakcje alergiczne. Podobnie w przypadku naturalnego pierza, które dodatkowo jest ciężkie. Uznaje się, że dla maluchów najlepsze jest antyalergiczne wypełnienie syntetyczne, ponieważ zapewnia świetną wentylację, ciepło, jest lekkie i przede wszystkim nie uczula.
Jaką pościel dla dziecka wybrać? Materiał
Istnieje kilka materiałów, które sprawdzą się szczególnie dobrze w swojej roli. Niewątpliwie najbardziej popularna jest bawełna. Warto wybierać modele z organicznych odmian, ponieważ zostały wykonane w zrównoważony sposób, a do tego są bardziej bezpieczne w użyciu. Wspomniana bawełna jest przewiewna i lekka, a także miękka. Sami korzystamy z niej w produkcji naszych pościeli dla maluszków!
Pościel dziecięca – Z organicznej śmietankowej bawełny w jaskółki
Ciekawe tkaniny tworzy się z tzw. muślinu bawełnianego. Jest jeszcze bardziej miękki i oddychający, dzięki czemu skóra dziecka na pewno nie będzie narażona na przepocenie i przegrzanie. Jest to tworzywo antyalergiczne i sprawdzi się nawet wśród pociech z naskórkiem wrażliwym i atopowym. Pościel jest w dotyku mięciutka i lejąca.
Pościel dziecięca – Z organicznego muślinu w kolorze orzechowym
Warto wspomnieć również o organicznym lnie. Tkanina lniana jest szczególnie polecana na ciepłe letnie noce, ponieważ zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza, jest także miękka i delikatna dla skóry najmłodszych.
Pościel dziecięca – Organiczny naturalny len
Jeśli Twoje dziecko ma problemy dermatologiczne, warto sięgać po sprawdzone i certyfikowane produkty. Jednym z podstawowych certyfikatów jest OEKOTEX Standard 100. To potwierdzenie, że tkanina jest wykonana z wysokiej klasy surowca i spełnia wysokie standardy.
Jaką pościel dla dziecka kupić?
Posiadamy w ofercie wiele różnorodnych pościeli, ale też poduszek, które zostały wykonane ze sprawdzonych i certyfikowanych materiałów. Ponadto umożliwiamy skorzystanie z antyalergicznego wypełnienia, dzięki czemu Twoja pociecha będzie mogła wyspać się w największym komforcie. Jesteśmy polską marką, korzystającą wyłącznie z naturalnych i ekologicznych surowców, a wszystkie produkty wykonujemy samodzielnie w niewielkich pracowniach. Jeżeli zależy Ci na wysokiej jakości pościeli dla dziecka, to zapraszamy do kontaktu!