Skip to main content

Jak urządzić pokój dla przedszkolaka?

By 29 września 202123 listopada, 2021Aktualności

Dzieci w wieku przedszkolnym mają wiele potrzeb, a rodzice starają się im sprostać. To taki okres w życiu naszego malucha, kiedy przychodzi czas na radykalne zmiany w wielu sferach jego życia. Jednym z elementów, które ulegają ogromnym przemianom jest oczywiście pokój naszej pociechy, a to przecież w nim dziecko bawi się, odpoczywa i uczy się. Wielu młodych rodziców często zadaje sobie pytanie: “jak urządzić pokój dla przedszkolaka, aby jak najlepiej spełniał on swoją funkcję?”. Dlatego też postanowiliśmy przygotować poniższy poradnik, w którym nie tylko na nie odpowiadamy, ale także przedstawiamy kilka propozycji mebli, idealnie dopasowujących się do tego rodzaju pomieszczeń. Zapraszamy do lektury!

Pokój przedszkolaka – inspiracje

Wielu rodziców zastanawiających się, jak urządzić pokój przedszkolaka poszukuje inspiracji. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu trendy i możliwości się zmieniają, a meble, które jeszcze kilka lat temu były popularne, dziś są już najczęściej nie tylko niemodne, ale także niedostępne i niepraktyczne.

Jeśli mowa o aranżacjach pokoju przedszkolaka, to obecnie prym wiodą pokoje tematyczne, w których znajdują się elementy i gadżety z ulubionych serii naszej pociechy. Dlatego też bardzo często można spotkać pomieszczenia dla dzieci ozdobione w tapety ze Spider-Manem czy innymi superbohaterami. Drugim najpopularniejszym stylem do pokoju dziecięcego jest obecnie styl skandynawski, który stawia na prostotę i delikatną kolorystykę. Właśnie w tych dwóch opcjach należy szukać inspiracji. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, warto sprawdzić, w jakim otoczeniu dziecko będzie czuło się najlepiej. W końcu to będzie jego pokój, oaza spokoju, miejsce odpoczynku i zabawy. Dobrze więc, aby było przygotowane tak, aby z chęcią w nim przebywał.

Kluczowym elementem w tego typu aranżacjach są oczywiście mebelki. Meble do pokoju przedszkolaka powinny być spójne z ogólnym wystrojem tego pomieszczenia, a także charakteryzować się praktycznością i trwałością. Jeżeli poszukujesz tego typu produktów, to doskonale trafiłeś, ponieważ w naszym sklepie dostępne są różne rodzaje mebli dziecięcych, idealnie nadające się do pokoju przedszkolaka.

Wysokiej jakości meble dziecięce

Podstawowym wyposażeniem, które koniecznie musi znaleźć się w dziecięcym pokoiku, jest oczywiście stolik. To właśnie w jego obrębie najczęściej dzieci się bawią, rysują, uczą się czy czytają. Stolik dziecięcy, w formie kwadratowej, dostępny jest w naszym sklepie i niewątpliwie doskonale sprawdzi się w pokoju przedszkolaka, niezależnie od tego, w jaki sposób zostanie on zaaranżowany. Wykonany ręcznie z wysokiej jakości drewna, jakim jest brzoza fińska, z pewnością posłuży maluchowi przez długi czas.

Stolik dla dziecka – KWADRACIK

Stolik dla dziecka – KWADRACIK

Mając odpowiedni stolik, niezbędne będzie również krzesełko. Do wspomnianego mebla pasować będzie również dostępny w naszym sklepie drewniany taborecik dziecięcy. Ten wyjątkowy element także wykonany został ręcznie z brzozy fińskiej, dzięki czemu możesz mieć pewność, że jest bardzo trwały. Jego kształt i wysokość zapewniają dziecku maksimum komfortu podczas siedzenia przy stoliku.

Taboret dziecięcy – Okrągły drewniany

Taboret dziecięcy – Okrągły drewniany

Wraz z przedszkolem pojawiają się także pierwsze prace, które dziecko musi wykonać w domu. Aby zapewnić mu pełen komfort podczas nauki, warto zainwestować w komplet, który składa się z biurka i wygodnego krzesełka, które zostały wykonane ze sklejki naturalnej z brzozy fińskiej. Podobnie jak w przypadku pozostałych mebli – ten komplet także został wykonany ręcznie w naszej stolarni.

Biurko i krzesełko dziecięce – Komplet – Z naturalnej sklejki z drewna fińskiego

Biurko i krzesełko dziecięce – Komplet – Z naturalnej sklejki z drewna fińskiego

Dzieci bardzo często posiadają wiele przedmiotów i zabawek, które przecież trzeba mieć gdzie schować i trzymać, gdy nie są używane. Doskonałym pomysłem będzie zatem zakup wyjątkowej szafki/półki, która znacznie ułatwi utrzymanie porządku w dziecięcym pokoju. Ta, którą można nabyć w naszym sklepie, wykonana została z wysokiej jakości brzozy fińskiej i doskonale nadaje się do użytku przez nasze pociechy.

Półka na ścianę do pokoju dziecięcego – Naturalne drewno – Szara chmurka

Półka na ścianę do pokoju dziecięcego – Naturalne drewno – Szara chmurka

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem wyjątkowym mebli dla swojego dziecka, to serdecznie zapraszamy.