Skip to main content

25 stopni w domu – jak ubrać niemowlaka?

By 16 listopada 202123 listopada, 2021Bez kategorii

Dzieci w wieku niemowlęcym odczuwają zmiany temperatury tak samo, a w niektórych przypadkach nawet bardziej niż osoby dorosłe. Wynika to z faktu, że taki maluch nie może zrobić zbyt wiele, aby samodzielnie się ochłodzić lub rozgrzać. Właśnie dlatego tak istotne jest odpowiednie ubranie dziecka, poprzez dopasowanie elementów jego stroju do panującej w danym miejscu temperatury.

Kluczową kwestią w przypadku ubioru adekwatnego do warunków są ciuszki, w których maluch śpi. Ze względu na to, jak duże znaczenie ma sen w rozwoju dziecka, należy dołożyć wszelkich starań, aby zapewnić mu go jak najwięcej i w jak najbardziej komfortowych warunkach. Oznacza to zatem, że musimy zadbać o to, aby niemowlę było odpowiednio ubrane.

Wielu młodych rodziców, którzy pierwszy raz mierzą się z różnymi wyzwaniami, które przyniosła im nowa rola, zadaje mnóstwo pytań, próbując znaleźć na nie najlepsze odpowiedzi. Jednym z nich jest: “jak ubrać niemowlę do snu przy 25 stopniach?”. Niektóre osoby są przekonane, że dziecko w takiej temperaturze może spać w samym pampersie, natomiast inni uważają, że należy ubrać je w cienkie body lub pajacyka i to w zupełności wystarczy. Jeśli jednak chcecie poznać bardziej rozbudowaną odpowiedź na to pytanie, to serdecznie zapraszamy do lektury.

25 stopni – jak ubrać niemowlaka?

W ostatnich latach podczas miesięcy letnich bardzo często zdarza się, że wieczorami temperatura nie spada poniżej 25 stopni. Jak ubrać dziecko do snu, aby nie było mu wtedy za gorąco?

W przypadku, kiedy przebywamy w domu, problem jest nieco bardziej złożony, niż w czasie, kiedy jesteśmy z dzieckiem na zewnątrz. W tym drugim przypadku najczęściej sprawdza się bowiem reguła, aby ubierać dziecko tak, jak sami jesteśmy ubrani + jedną cienką warstwę do tego. To pomoże uniknąć kłopotów w przypadku nagłej zmiany temperatury. W domu natomiast sytuacja jest inna, ponieważ temperatura panująca w środku jest zazwyczaj stała. Biorąc tę kwestię pod uwagę, łatwo można zauważyć, że wyżej wspomniana zasada się tutaj nie sprawdzi.

Jak ubrać dziecko do snu w temperaturze 25 stopni Celsjusza? Dla niektórych jest to na tyle wysoka wartość, że rozbierają malucha do samej pieluszki, a w łóżeczku okrywają go jedynie cienkim kocykiem. W większości przypadków jest to rozwiązanie optymalne – dziecko się nie przegrzeje, a minimalne spadki temperatury zostaną uregulowane ciepłem z kocyka. Część rodziców woli jednak, aby ich dziecko miało na sobie jakiekolwiek ubranko. W przypadku tak wysokich wartości na termometrze wewnątrz domu najlepiej sprawdzi się pojedyncza cienka warstwa ubrania, jak np. body czy pajacyk. Maluchowi będzie wtedy komfortowo, nie przegrzeje się i nie wychłodzi.

Jak więc wyraźnie widać, odpowiedni dobór ubranka dla dziecka do snu i nie tylko jest bardzo istotny i należy o niego właściwie zadbać.

Otulacz/kocyk dziecięcy – Piaskowy wafelek bawełniany

Otulacz/kocyk dziecięcy – Piaskowy wafelek bawełniany

Na co uważać przy wyborze ubranek dla dziecka?

Kluczową kwestią, na którą zdecydowanie trzeba zwrócić uwagę podczas wybierania ubrań dla maluszka, jest oczywiście materiał, z którego zostały one uszyte oraz ogólna jakość ich wykonania. Dzieci są bardzo ruchliwe nawet w pierwszych miesiącach życia, dlatego warto zdecydować się na wysokiej jakości ubranka, które nie zniszczą się zbyt szybko. W przypadku tkanin należy natomiast uważać na to, aby były one jak najbardziej naturalne – takie nie powodują podrażnień i najczęściej są oddychające i przewiewne.

Skarpetki niechodki dla niemowlaka – Straciatella – Ręcznie robione

Skarpetki niechodki dla niemowlaka – Straciatella – Ręcznie robione

Dlaczego warto postawić na ekologiczne ubrania?

Dostępne w ofercie naszego sklepu ubranka dla dzieci wykonane są z ekologicznych i naturalnych materiałów, dzięki czemu możesz mieć pewność, że będą one odpowiednie dla Twojej pociechy. Najczęściej wykonane z różnych odmian bawełny nie tylko zapewniają pełen komfort podczas noszenia, ale także świetnie się prezentują. Zdecydowanie warto więc wybrać dla pociechy odzież, która wykonana została z wysokiej klasy tkanin. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami – jesteśmy przekonani, że znajdziecie u nas świetne ubranka do spania dla swojego dziecka.

Kocyk dziecięcy – Karmelowa organiczna dzianina i biały kożuszek GOTS

Kocyk dziecięcy – Karmelowa organiczna dzianina i biały kożuszek GOTS